reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, grup video sohbetler için kullanışlı bir yenilik getirdi

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, grup video sohbetler için kullanışlı bir yenilik getirdi.

WhatsApp tarafından uzun süredir test edilen bir özellik daha kullanıma sunulmuş durumda. Artık kişiler başlatılmış bir grup video sohbet içerisine eklenen “katıl” butonu üzerinden dahil olabilir. Firmanın aşağıdaki video ile gösterdiği süreç, gerçekten kullanışlı görünüyor.

Bu sayede dahil olmakta geç kaldığınız bir grup video sohbet içerisine daha sonra çok kolay şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Sürekli olarak ufak değişiklikler ile büyük farklar yaratan firma, biliyorsunuz hali hazırda birçok başka yeni özellik üzerinde de çalışıyor.

Güvenlik durumları ve yaşanan kesintiler ile rakip Telegram’ı sadece Android tarafında 1 milyar indirmeye ulaştıran WhatsApp, buna rağmen alandaki liderliğini açık arayla korumayı sürdürüyor.

WhatsApp kısa süre önce yedek güvenliğini artırdı

Firma bu önemli konuda tam olarak şu resmî açıklamayı yapmıştı: “WhatsApp, basit bir fikir temel alınarak geliştirildi: Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaştığınız her şey, onlarla aranızda kalır. Beş yıl önce, uçtan uca şifreleme özelliğini varsayılan olarak ekledik. Bu özellik, bugün 2 milyardan fazla kullanıcı arasında dolaşımda olan günlük 100 milyarı aşkın mesajı korumaktadır.

Gönderdiğiniz ve aldığınız uçtan uca şifrelenmiş mesajlar cihazınızda saklanırken, birçok kişi de telefonlarını kaybetmeleri durumunda sohbetlerini yedeklemenin bir yolunu talep ediyor.

Bugünden itibaren, Google Drive veya iCloud’da depolanan yedekleri uçtan uca şifrelemeyle korumak için isteğe bağlı ekstra bir güvenlik katmanı sunuyoruz. Bu ölçekte başka hiçbir küresel mesajlaşma hizmeti, kullanıcılarının mesajları, medyaları, sesli mesajları, görüntülü aramaları ve sohbet yedekleri için bu düzeyde bir güvenlik sağlamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık uçtan uca şifrelenmiş yedeğinizi, seçtiğiniz bir parola veya yalnızca sizin bildiğiniz 64 basamaklı bir şifreleme anahtarı ile güvence altına alabilirsiniz. WhatsApp veya yedekleme hizmeti sağlayıcınız, yedeklerinizi okuyamaz ve kilidini açmak için gereken anahtara erişemez.

Bu özelliği, WhatsApp’ın en son sürümüne sahip olanlara yavaş yavaş sunacağız. iOS ve Android’de uçtan uca şifreleme ile sohbet yedeklerinizi nasıl koruyabileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi burada, bunları nasıl oluşturduğumuzla ilgili daha fazla bilgiyi ise burada bulabilirsiniz.”

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti