reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Dbrand kararlı; PlayStation 5 yeni siyah dış kapak geldi

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Dbrand firması dış kapak satmaya başlamış ve bu satış daha sonra durdurulmuştu.

Bilmeyenler için PlayStation 5, plastikten üretilen değişebilir dış kapaklar ile geliyor. Sony bu kapakları kendisinin olarak görüyor ve başkalarının satmasına izin vermiyor. Şirket kapakları değiştirerek ileride özel PS5 sürümleri hazırlayacak ve bu bağlamda hiçbir üçüncü parti firma Sony’den izin almadan plastik kapak satamayacak.

Ancak bu konuda hatırlarsınız Dbrand firması Sony’ye kafa tuttu ve “Hadi bizi dava et” ibaresini kullanarak PS5 için siyah kapaklar satmaya başladı. O zaman Dbrand‘in bu hamlesine Sony’nin nasıl bir cevap vereceği merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde öğrendiğimiz üzere Sony’nin buna karşı hamlesi yasal temelde oldu ve firma Dbrand’in siyah kapak satışını yasal tehdit üzerinden tamamen durdurdu.

Ancak Dbrand gerçek anlamda bu işin ucunu bırakmıyor. Çünkü firma bugün yeni kapakların satışına başladı. Darkplates 2.0 adı verilen yeni kapaklar, beyaz, siyah ve gri renklerde geliyor. Bu yeni sürümler daha yuvarlak hatlara sahip ve bu sayede Sony’den kaçacaklar gibi görünüyor.

Burada yer alan yeni kapakları “şah mat avukatlar” mottosuyla öne çıkaran firma, yeni kapaklara daha büyük ve belirgin bir fan boşluğu koymuş ve kapakları ilk aşamada 59 dolara satıyor. Fiyatın daha sonra 69 dolara çıkacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için kısa süre önce önemli bir güncelleme yapıldı

Geçtiğimiz ay yayınlanan büyük PlayStation 5 güncellemesinin en büyük artısı, konsol için M.2 SSD yuvasının aktif edilmesi oldu. Bilmeyenler için PS5’in bünyesinde yerleşik depolama birimine ek olarak boş bir M.2 yuvası da yer alıyor.

Başından beri aktif olmayan bu yuva, dediğimiz gibi yeni güncelleme ile beraber açıldı ve yüksek hızlı M.2 SSD’ler ile konsolda depolama artış dönemi hayata geçti.

Sony’ye göre PS5’e takılacak M.2 SSD’nin “PCI-Express Gen4x4 destekli M.2 NVMe SSD” olması, 250 GB ile 4 TB arasında kapasitesi sunması, bir soğutucu taşıması ve 5.500 MB/s ya da üstünde bir sıralı okuma hızı sunması gerekiyor.

Gelin konsolun içine göz atın