reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 PS5

3 milyon TL’den daha pahalı inanılmaz PlayStation 5 versiyonu

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Caivar inanılmaz bir versiyon hazırladı. Bu versiyon fiyatıyla sınırları alt üst ediyor.

Advertisement

PlayStation 5, en son Dbrand tarafından satılan değişebilir dış kapaklar ile gündeme gelmişti. Bu kapaklar ile Sony’ye kafa tutan ve “Hadi bizi dava et” ibaresini kullanarak Sony istemiyor olmasına rağmen PS5 için siyah kapaklar satan şirket, üretim tarafında Caivar kadar ileri gitmemişti. Çünkü Caivar PS5 için tam 3,5 milyon TL’lik (500 bin dolar) 4,5 kg ağırlığında altından üretilme sürümler hazırladı. Konsolun dış kapaklarını deseni göz alıcı altın kapaklar ile değiştiren firma, aktarıldığı kadarıyla bu şekilde 9 farklı versiyon üretmiş durumda. Böyle bir sürüm için bu kadar yüksek fiyatı da veren olmaz diyor olabilirsiniz. Ancak söylendiği kadarıyla bu sürümler için için şimdiden 1.300’den fazla talep gelmiş durumda. Evet 500 bin dolarlık bir PS5’e 1.300’den fazla kişi ilgi gösteriyor ve bu inanılmaz görünüyor. Golden Rock isimli konsola ilgi gösterenler arasında ünlü basketbolcu LeBron James‘in de yer aldığı aktarılıyor.

PlayStation 5 için önemli bir eksik yakında kapanıyor

PlayStation 5, özel hazırlanan FAQ sayfası ile önemli bir detay daha kazandı. Buna göre konsol ileride VRR yani “variable refresh rate” özelliğine kavuşacak. Daha önce de söylediğimiz gibi bu özelliğin şimdi olmaması oldukça garip çünkü konsol HDMI 2.1 desteğine sahip. HDMI 2.1’in de yerleşik olarak VRR desteği bulunuyor. Ancak buna rağmen şu an PS5’te VRR yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Xbox Series X ve Series S konsollarda aktif olarak yer alan VRR ne işe yarıyor? VRR teknolojisi televizyonun yenileme hızını oyunun kare hızına bağlı olarak gerçek zamanlı ayarlayabiliyor. Bu sayede de oldukça akıcı bir oyun deneyimi elde edilebiliyor. VRR’dan yararlanmak için kaynak (PlayStation 5, Xbox Series X / S vb.) yanında televizyonun da HDMI 2.1 ile VRR desteği olması gerekiyor.

İlgili Video