reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

Sony, yakında PlayStation 5 için özel dış kapaklar satabilir

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Sony yeni bir patent aldı. Bu patentin arkasında direkt olarak dış kapaklar yer alıyor.

Advertisement

PlayStation 5 biliyorsunuz plastikten üretilen değişebilir dış kapaklar ile geliyor. Sony bu kapakları kendisinin olarak görüyor ve başkalarının satmasına izin vermiyor. Ancak hatırlarsınız bu konuda Dbrand firması Sony’ye kafa tutmuş ve “Hadi bizi dava et” ibaresini kullanarak PS5 için siyah kapaklar satmaya başlamıştı.

Sony’nin buna karşı hamlesi ise sürpriz olmayacağı üzere yasal temelde olmuş ve firma Dbrand’in siyah kapak satışını yasal tehdit üzerinden tamamen durdurmuştu.

Fakat Dbrand gerçek anlamda bu işin ucunu bırakmadı. Çünkü firma geçtiğimiz haftalarda yeni kapakların satışına başladı. Darkplates 2.0 adı verilen yeni kapaklar, beyaz, siyah ve gri renklerde geliyor. Bu yeni sürümler daha yuvarlak hatlara sahip ve bu sayede Sony’den şimdiye kadar kaçmayı başarmış durumdalar.

Burada yer alan yeni kapakları “şah mat avukatlar” mottosuyla öne çıkaran Dbrand, Sony’e örnek olmuş gibi görünüyor. Çünkü firma kısa süre önce ABD merkezli olarak PlayStation 5 dış kapak patenti aldı.

Bu patentin arkasında kapakların kendisini korumaktan çok özel kapak satışı yer alıyor gibi görünüyor. Sony yüksek ihtimalle yakın zamanda kişilere özel tasarlanmış dış kapaklar (Düz siyah renk de gelecektir) satmaya başlayacak.

Bu konuda ilk adımın 2022’de atılması ve birçok ilginç tasarımın sunulması bekleniyor ve Sony’nin bu kapaklardan inanılmaz büyük bir para kazanma şansı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için kısa süre önce önemli bir güncelleme yapıldı

Geçtiğimiz ay yayınlanan büyük PlayStation 5 güncellemesinin en büyük artısı, konsol için M.2 SSD yuvasının aktif edilmesi oldu. Bilmeyenler için PS5’in bünyesinde yerleşik depolama birimine ek olarak boş bir M.2 yuvası da yer alıyor.

Başından beri aktif olmayan bu yuva, dediğimiz gibi yeni güncelleme ile beraber açıldı ve yüksek hızlı M.2 SSD’ler ile konsolda depolama artış dönemi hayata geçti.

Sony’ye göre PS5’e takılacak M.2 SSD’nin “PCI-Express Gen4x4 destekli M.2 NVMe SSD” olması, 250 GB ile 4 TB arasında kapasitesi sunması, bir soğutucu taşıması ve 5.500 MB/s ya da üstünde bir sıralı okuma hızı sunması gerekiyor.

Gelin konsolun içine göz atın