reklamı kapat

POPÜLER

Sony, PlayStation 5

Sony, PlayStation 5 için farklı renklerde dış kapaklar tanıttı [Video]

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Sony tarafından alınan patentin işaret ettiği özel renkli kapaklar bugün resmen duyuruldu.

Advertisement

PlayStation 5 biliyorsunuz plastikten üretilen beyaz renkli değişebilir dış kapaklar ile geliyor. Ancak şimdiye kadar bu konuda bir alternatif sunulmuyordu. İşte bu durum bugün değişti. Dış kapaklar için Sony sonunda farklı seçenekler, farklı renkler görücüye çıkardı. 2022’nin başında satışa sunulacağı aktarılan bu dış kapaklar için 55 dolar gibi yüksek sayılacak bir fiyat verildi.

Siyah kapak ile ilk defa konsolun tamamen siyah hale getirilmesine imkân tanıyacak (Siyah DualSense daha önce kırmızı versiyon ile beraber duyurulmuştu) Sony, DualSense kontrolcü için de aşağıda gördüğünüz yeni renkleri sunuyor. Bu renkler ile beraber konsol ile kontrolcü arasında tam bir renk uyumu sağlanıyor.

Sony, PlayStation 5

PlayStation 5 ve kapakları konusu daha önce Dbrand merkezli olarak gündeme gelmişti

Sony sürpriz olmayacağı üzere bu kapakları kendisinin olarak görüyor ve başkalarının satmasına izin vermiyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Dbrand firması bu konuda Sony’ye kafa tutmuş ve “Hadi bizi dava et” ibaresini kullanarak PS5 için siyah kapaklar satmaya başlamıştı.

Sony’nin buna karşı hamlesi ise sürpriz olmayacağı üzere yasal temelde olmuş ve firma Dbrand’in siyah kapak satışını yasal tehdit üzerinden tamamen durdurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fakat Dbrand gerçek anlamda bu işin ucunu bırakmadı. Çünkü firma geçtiğimiz haftalarda yeni kapakların satışına başladı. Darkplates 2.0 adı verilen yeni kapaklar, beyaz, siyah ve gri renklerde geliyor. Bu yeni sürümler daha yuvarlak hatlara sahip ve bu sayede Sony’den şimdiye kadar kaçmayı başarmış durumdalar.

Burada yer alan yeni kapakları “şah mat avukatlar” mottosuyla öne çıkaran Dbrand, artık bu modellerden çok sayıda satabilecek gibi görünmüyor.

Gelin konsolun içine göz atın