reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için çok faydalı bir fotoğraf / video gizlilik özelliği geldi

WhatsApp, uzun zamandır testi yapılan bir özelliği daha resmi olarak kullanıma sunduklarını duyurdu. İşte detaylar;

WhatsApp, geçtiğimiz ay güzel bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellik sayesinde kişiler karşı tarafa görüldükten / açıldıktan sonra otomatik olarak silinen fotoğraflar ve videolar gönderebilecekti. İşte bu özellikle bugün resmi olarak kullanıma sunuldu. Yeni özellik hakkında WhatsApp’ın açıklaması tam olarak şöyle:

“Telefonlarımızda fotoğraf veya video çekmek hayatımızın böyle büyük bir parçası haline gelmiş olsa da paylaştığımız her şeyin kalıcı bir dijital kayıt haline gelmesi şart değil. Birçok telefonda, çektiğiniz fotoğraflar fotoğraf galerinizde sonsuza kadar yer kaplar.

Bu nedenle, bugün, açıldıktan sonra sohbetten kaybolan ve kullanıcılara gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni özelliğimiz, Bir Kez Görüntülenen fotoğraf ve videoları kullanıma sunuyoruz.

Örneğin, bir mağazada denediğiniz bazı yeni kıyafetlerin Bir Kez Görüntülenen fotoğrafını, belirli bir andaki hızlı bir ifadeyi veya Wi-Fi şifresi gibi hassas bir şeyi gönderebilirsiniz.

WhatsApp’ta gönderdiğiniz tüm kişisel mesajlarda olduğu gibi, Bir Kez Görüntülenen medya da uçtan uca şifreleme ile korunduğundan WhatsApp bunları göremez. Bunlar yeni bir “tek seferlik” simgesiyle açık bir biçimde işaretlenir.

Medya görüntülendikten sonra, o sırada sohbette neler olduğu konusunda herhangi bir karışıklığı önlemek amacıyla mesaj “açıldı” olarak görünecektir.

Bu haftadan itibaren herkesin kullanımına sunacağımız bu özellikle, gizli ve kaybolan medya göndermenin bu yeni yolu hakkında geri bildirim almayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp bu özellik ile birçok kişiyi fazlasıyla memnun etmiş durumda

Firmanın biliyorsunuz buna benzer bir altyapısı normal mesajlar için de bulunuyor ve bunlar çok seviliyor. Belirli içeriklerin gerçekten karşı tarafın telefonunda kalmasına hiç gerek yok. Bu durum ciddi bir güvenlik riski oluşturuyor çünkü o telefon çalınırsa / hack’lenirse sizde ciddi bir tehlike yaşıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli