reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için yeni bir yapay zeka özelliği daha geliyor

WhatsApp için yeni bir yapay zeka özelliği daha geliyor. Firma bu sefer ilginç portre fotoğraflar üretilmesine odaklanıyor.

WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz. WhatsApp, bundan önceyse grup sohbetler için hazırlanan “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmasıyla ses getirmişti. Artık geniş çaplı olarak kullanılabilen özellik sayesinde kişiler dahil oldukları WhatsApp gruplarında kolaylıkla etkinlik oluşturabiliyor. Yeni özellik sayesinde ortak etkinlikleri organize ederek tüm grup üyelerine bildirmek kolaylaşıyor. Yakında medya yükleme durumlarını bildirim olarak göstereceği bulunan servis, WABetaInfo tarafından yapılan yeni keşiflere göre anlık video mesajlarına hızlı yanıt verme özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bunun için gelen paylaşımların yanına çekim için kullanılacak ufak bir kamera butonu dahil ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, daha önce “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin vermesiyle dikkat çekmişti. WhatsApp içerisinde uzunca bir süredir HD kalitede fotoğraf ve video gönderilebiliyor. Ancak bunun için her seferinde gönderme ekranında “HD” ayarının seçilmesi gerekiyordu. Zaman kaybettiren bu durum bugün itibarıyla değişti. Uygulama sonunda “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin veriyor. HD kalitesini varsayılan hale getirmek için ayarlardan ‘Depolama ve veriler’ bölümüne girip, ‘Medya Kalitesi’ içinden seçim yapmak gerekiyor.

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu