reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için yeni “Meta AI” özellikleri geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olmaya devam eden WhatsApp için yeni “Meta AI” özellikleri geliyor.

WABetaInfo keşfine göre WhatsApp kullanıcıları yakında üretken yapay zeka temelli Meta AI’a fotoğraf gönderebilecek ve o fotoğraf hakkında sorular sorabilecek. Fotoğrafı analiz edecek Meta AI, kişilere uygun cevaplar verebilecek ve gördüklerini aktarabilecek. Buna ek olarak Meta AI gönderilen fotoğraf üzerinde düzenleme de yapabilecek. Bunun için yapay zekaya yazılı komutlar verilmesi gerekecek. WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz. WhatsApp, bundan önceyse grup sohbetler için hazırlanan “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmasıyla ses getirmişti. Artık geniş çaplı olarak kullanılabilen özellik sayesinde kişiler dahil oldukları WhatsApp gruplarında kolaylıkla etkinlik oluşturabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni özellik sayesinde ortak etkinlikleri organize ederek tüm grup üyelerine bildirmek kolaylaşıyor. Yakında medya yükleme durumlarını bildirim olarak göstereceği bulunan servis, WABetaInfo tarafından yapılan yeni keşiflere göre anlık video mesajlarına hızlı yanıt verme özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bunun için gelen paylaşımların yanına çekim için kullanılacak ufak bir kamera butonu dahil ediliyor. WhatsApp, daha önce “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin vermesiyle dikkat çekmişti. WhatsApp içerisinde uzunca bir süredir HD kalitede fotoğraf ve video gönderilebiliyor.

Ancak bunun için her seferinde gönderme ekranında “HD” ayarının seçilmesi gerekiyordu. Zaman kaybettiren bu durum bugün itibarıyla değişti. Uygulama sonunda “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin veriyor. HD kalitesini varsayılan hale getirmek için ayarlardan ‘Depolama ve veriler’ bölümüne girip, ‘Medya Kalitesi’ içinden seçim yapmak gerekiyor.

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER