reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, grup sohbet güvenliğini artıracak bir özellik sunacak

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olmaya devam eden WhatsApp, grup sohbet güvenliğini artıracak bir özellik sunacak.

WhatsApp yakında bir adım atacak ve kullanıcılara tanımadıkları birisi tarafından eklendikleri grup sohbetler hakkında önemli detaylar vermeye başlayacak. Bu konuda bir açıklama yapan şirket şunları aktardı: “Hem sizin güvenliğiniz hem de mesajlarınızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Size, WhatsApp’taki grupları güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için geliştirdiğimiz araç ve özellikler hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bir gruba eklendiğinizde söz konusu grupla ilgili bilgileri size gösteririz. Böylece grupta kalmak veya gruptan ayrılmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Grup adı ve sizi gruba ekleyen kişinin yanı sıra grubu kimin ne zaman oluşturduğunu ve grubun açıklamasını da hızlıca görebilirsiniz. Kişilerinizde olmayan biri tarafından eklenmişseniz kullanabileceğiniz güvenlik araçlarını görürsünüz.WhatsApp için elbette başka yenilikler de yolda bulunuyor. Örneğin WABetaInfo keşfine göre WhatsApp kullanıcıları yakında üretken yapay zeka temelli Meta AI’a fotoğraf gönderebilecek ve o fotoğraf hakkında sorular sorabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğrafı analiz edecek Meta AI, kişilere uygun cevaplar verebilecek ve gördüklerini aktarabilecek. Buna ek olarak Meta AI gönderilen fotoğraf üzerinde düzenleme de yapabilecek. Bunun için yapay zekaya yazılı komutlar verilmesi gerekecek. WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. Yine WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz. WhatsApp, bundan önceyse grup sohbetler için hazırlanan “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmasıyla ses getirmişti. Artık geniş çaplı olarak kullanılabilen özellik sayesinde kişiler dahil oldukları WhatsApp gruplarında kolaylıkla etkinlik oluşturabiliyor. Yeni özellik sayesinde ortak etkinlikleri organize ederek tüm grup üyelerine bildirmek kolaylaşıyor.

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu