reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp grup konuşmaları için yeni bir özellik ekliyor

WhatsApp yeni özelliklerle daha gelişmiş bir sohbet deneyimi sunmaya devam ediyor. Bu kez gelen yenilik grup konuşmalarını ilgilendiriyor.

Grup konuşmalarına eklediği her yeni özellikle sunduğu deneyimi geliştiren WhatsApp şimdi de gruplara “tanım” ekleme şansı getiriyor. WABetaInfo‘nun haberine göre geliştirilen bu yeni özellikte kullanıcılar mevcut grup için bir tanım oluşturabiliyor. İlk kez gruba katılan kullanıcılar için yazılan bu tanım grup konuşmasının en üstünde, grup isminin altında yer alıyor. Daha sonra tanım kapatılabiliyor ancak Grup Bilgisi bölümünde yer almaya devam ediyor. Böylelikle tüm katılımcılar tarafından her daim görülebiliyor. Özellikle sık etkinlik düzenlenen gruplar için özellik hayli faydalı gibi görünüyor. Zira kullanıcılar grup adını değiştirmektense basitçe tanımı değiştirerek etkinlikle ilgili önemli bilgileri herkesle paylaşmış oluyor. Aynı zamanda etkinlik bilgilerinin kalabalık konuşmalarda yazı içinde kaybolmasının da bir nevi önüne geçiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp grup tanımları işleri kolaylaştırıyor

Söz konusu tanımı tıpkı grup isminde olduğu gibi diğer katılımcılar da değiştirebiliyor. Ancak bu özelliğin ilerleyen zamanlarda kısıtlanabileceği belirtiliyor. Grup yöneticisi dilerse grup tanımının değiştirilme yetkisini kendinde saklı tutabiliyor. Ek olarak grup davet linki oluşturulup paylaşıldığında, mevcut grup tanımı sayesinde katılmak isteyen kullanıcılar da grup hakkında bir fikir elde edebiliyor. Grup tanımları özelliği için uygulamanın 2.18.54 Android beta versiyonunu yüklemeniz gerekiyor. Ancak özelliğin yakında hem Android hem de iOS kullanıcılarına dağıtılacağı belirtiliyor.