reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Güncellemeyle gelen yeni işlevsel WhatsApp özelliği

WhatsApp, yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Son güncellemeyle beraber popüler mesajlaşma uygulaması önemli bir yeteneğe kavuşuyor.

WhatsApp uzun zamandır beklenen grup araması özelliğini iOS için yayınladı. 2.18.110 versiyonuyla gelen güncelleme ile beraber artık iPhone kullanıcıları mesajlaşma uygulaması üzerinden grup aramalarına dahil olabilecek. Yeni özellikle beraber arkadaşlarınızı nasıl aramak istediğinizi de seçebiliyorsunuz. Önce aramak istediğiniz kişileri bir listeye topladıktan sonra görüntülü mü yoksa sesli mi arayacağınıza karar verebiliyorsunuz. Bu yeni özellikle beraber artık Skype için de yavaş yavaş yolun sonuna tamamen geliniyor gibi görünüyor. Bu özellik daha önce iOS’in 2.18.110.17 versiyonlu betasında görünmüştü. Şimdi ise Türkiye’deki kullanıcılara da dağıtılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grup aramaları ise iki farklı şekilde yapılabiliyor. Uygulamayı açtıktan sonra Aramalar ekranına gelerek sağ üst tarafta yer alan ahize ikonuna dokunup Yeni Grup Araması seçeneğini işaretleyebiliyorsunuz. Açılan yeni panelde aramak istediğiniz kullanıcıları seçebilirsiniz. Özellik şimdilik en fazla 3 kullanıcıyı konuşmaya dahil edebiliyor. İkinci yöntem ise mevcut bir grup mesajlaşması üzerinde gerçekleştiriliyor. Burada grup sohbet penceresini açtığınızda aynı ahize ikonu ekranın sağ üstünde beliriyor. Ona dokunduktan sonra grup içinde yer alan, aramak istediğiniz üç kullanıcıyı seçebilirsiniz.

WhatsApp Android güncellemesi

Android kullanıcıları içinse özellik hala beta aşamasında. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak bir güncellemeyle beraber tüm Android kullanıcılarına da grup arama özelliğinin gelmesi bekleniyor. Android’de de özelliğin en fazla üç kullanıcıya kadar destekleyeceğini belirtelim.

İlginizi çekebilir

Uygulamanın hızlı alıntılama özelliği