reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Listede Türkiye de var; Instagram bağımlısı ülkeler

Dünya genelinde 1 milyar kullanıcı barajını aşan Instagram, en popüler sosyal ağlardan biri. Peki Instagram’ı en çok kullanan ülke hangisi dersiniz?

Gün içinde pek çok sosyal ağı kullanıyoruz, ancak Instagram tüm bu servisler arasında bir adım öne çıkıyor. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram’ın 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Hikayeler özelliği ile uygulamaya büyük bir dinamizm gelirken, kullanıcılar da hayatlarının görünmesini istedikleri kısmını platforma aktarmaya devam ediyor. Hal böyle olunca ülke bazında uygulamanın en çok nerelerde kullanıldığı da merak konusu. En çok Instagram kullanıcısına sahip ülkeler listesinde Türkiye de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye beşinci sırada

Yapılan araştırmaya göre aylık 121 milyon kullanıcıyla platformda en çok kullanıcıya sahip ülkelerin başında şaşırtıcı olmayacak şekilde Amerika geliyor. Amerika’yı 71 milyon ile Hindistan ve 64 milyon kullanıcı ile Brezilya izliyor. Türkiye ise listede aylık 37 milyon kullanıcısı ile beşinci sırada yer alıyor. Listenin sonunda 21,9 milyon ile Meksika var.

Yeni özelliklerle platformu her daim güncel tutmaya çalışan Instagram’ın gelecek planlarında aktif alışveriş imkanı dahi bulunuyor. Standart kullanıcıların yanı sıra iş odaklı kullanıcıların da ağırlıklı olduğu platformun en popüler özelliklerinden biri ise Hikayeler özelliği. Son dönemde yaşadığı yönetici değişikliklerinin etkisi ise henüz hissedilmiş değil. Platformun gelecekte sunacağı özellikler şimdiden merak konusu diyebiliriz.

Aylık Instagram kullanıcı sayısına göre ülkelerin tam listesi

1) Amerika – 121 milyon kullanıcı
2) Hindistan – 71 milyon kullanıcı
3) Brezilya – 64 milyon kullanıcı
4) Endonezya – 59 milyon kullanıcı
5) Türkiye – 37 milyon kullanıcı
6) Rusya – 32 milyon kullanıcı
7) Japonya – 25 milyon kullanıcı
8) İran – 24 milyon kullanıcı
9) İngiltere – 23 milyon kullanıcı
10) Meksika – 21,9 milyon kullanıcı

İlginizi çekebilir

Uygulamanın Soundcloud desteği