reklamı kapat

POPÜLER

Renault Clio R.S.

Artık daha ateşli; Renault Clio R.S. için yeni performans parçaları [Video]

Motor sporları departmanının Renault Clio R.S. için satışa sunduğu performans kitinde, özel bir boya tabancası ve lift dahi düşünülmüş.

Renault’nun motor sporları genlerini sokaklara aktarma konusundaki uzman departmanı R.S. bu zamana kadar kenara not edeceğimiz modeller hediye etti. Yeni jenerasyonlarda artık bambaşka bir noktada seyreden rekabet ise, hey güncellemede işin çıtasını üst noktaya çıkarmaya odaklanıyor. Bu otomobillere ilgi duyanların dikkatini çekme konusu da bunlardan bir tanesi. Halihazırda satışta olan Renault Clio R.S. için tanıtımı gerçekleştirilen resmi performans parçaları da, gündeme gelme konusunda fazlasıyla etkili bir yöntem. Toplamda sadece 250 adet ile sınırlandığı açıklanan gövde kiti, içerisinde barındırdığı zengin parçalarla, Clio R.S.’in ateşli görüntüsüne çok net bir artı değer katıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paket ile gelenler

Paketin dış taraftan bakıldığında kolaylıkla ayırt edilen etkileri arasında ilk olarak gözümüze karbon desenli kaput çarpıyor. Doğrudan görünüme de etki eden bu değişim, Turini’nin alaşım jant seti, aynalar ve arka spoiler gibi net parçalarla destekleniyor. İşin teknik destek boyutundaysa sürüş dinamiklerine ciddi oranda etki edecek nokta atışları söz konusu. Süspansiyon ve fren sistemiyle birlikte, yüksek hızlarda viraj kabiliyetini artıran ve savrulmayı minimuna indiren anti-strut bar performans paketiyle birlikte standart olarak Clio R.S.’e ekleniyor. Kokpit bölümündeki farkı ise karbon yarış koltuklarının oluşturduğunu söylersek yanlış olmaz.