reklamı kapat

POPÜLER

Megane motorlu Renault Clio R.S 16’da sona doğru [Video]

03 Ekim 2016

Mayıs ayında Renault‘un motor sporları ekibinin 40’ıncı yılına özel olarak üreteceğini açıkladığı markanın en hızlı modellerinden biri olan olan Clio RS 16 projesinde sona gelindi. Renault Sport ekibinin başında yer alan Patrice Ratti, Paris Otomobil Fuarı’nda Clio RS 16 ile ilgili soruları yanıtladı.

Renault‘nun motor sporlarındaki 40. yaşını kutladığı günümüzde marka bu heyecanı anlamlı bir proje ile taçlandırma kararı almış, bu karar doğrultusunda Renault’un gelmiş geçmiş en hızlı yol modeli Clio R.S 16 projesi geçtiğimiz Mayıs‘ta resmi olarak ortaya çıkmıştı. Renault Megane RS 275 Trophy-R‘ın motor, vites kutusu ve aerodinamik kitlerinin entegre edildiği Clio R.S 16’nın süspansiyon dinamikleride elden geçti. 2.0 litrelik turbo motora sahip olacak olan Clio R.S 16, 360 nm tork ve 279 beygir güç değerine sahip. Aracın performans kriterleri ile birlikte şaşi dinamikleri ve fren kaliperleri de performans artışını karşılayacak şekilde tasarlandı.

cliors165
Yapılan test sürüşleri, son geliştirmeler ve aradan geçen 5 aylık zaman diliminin ardından, Clio R.S 16’nın ne zaman üretime geçeceği ve satışa sunulacağı konusu fazlasıyla ilgi görmeye başladı. Bu konu ile alakalı Paris Otomobil Fuarı‘nda basın mensupları ile bir araya gelen Renault Sport ekibinin başkanı Patrice Ratti son gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Clio R.S 16 projesinin son aşamasına gelinildiğini belirten Ratti; her gün üretime geçiş kararını almak istiyorum lakin küçükte olsa hala zaman ayrılması gereken kontroller mevcut açıklamasında bulundu. Clio R.S 16’nın en geç 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR