reklamı kapat

POPÜLER

littleBits yeni modülleriyle çocukların içindeki mucidi çıkarıyor [Video]

littleBits‘in LEGO vari yapısıyla çocukların hayal gücünü konuşturarak çeşitli icatlar yapmaya özendiren Gizmos & Gadgets Kit ürünü bir yıl aradan sonra yenilendi. İkinci nesilde Bluetooth modülü de var.

Çocukların basit devrelerden ziyade karmaşık icatlar yapmasını hedefleyen Gizmos & Gadgets Kit geçtiğimiz yıl satışa sunulmuştu. Gizmos & Gadgets Kit, 2nd Edition ismiyle duyurulan ikinci nesil ürün de benzer bir amaçla özelliklerini geliştiriyor. Bluetooth modülü sayesinde çocuklar icatlarını akıllı telefonlara bağlayabiliyor. Telefona bağlanan icat telefonun kamerasından, jiroskoptan ve hatta dokunmatik ekranından dahi faydalanabiliyor. Örneğin akıllı telefon tekerlekli araçlar için bir uzaktan kumanda görevi görürken, telefonun kamerası hazırlanan bir icat ile uzaktan kontrol edilebiliyor.

16 farklı icadın nasıl yapılacağını anlatan bir kitapçığa sahip olan Gizmos & Gadgets Kit, 2nd Edition, aynı zamanda uygulaması sayesinde kullanıcılara sayısız proje sunuyor. Yaptığınız projeleri uygulama ile diğer kullanıcılarla paylaşabilir, littleBits’in kendi sosyal ağında fikir alışverişleri yapabilirsiniz. Gizmos & Gadgets Kit, 2nd Edition littleBits’in kendi sitesi üzerinden 200 dolara satılıyor.

VİDEO

YORUMLAR