reklamı kapat

POPÜLER

3Doodler

Çocukları hedef alan 3D baskı kalemi [Video]

Dünyanın ilk üç boyutlu baskı kalemi olarak duyurulan 3Doodler’ın üreticisi WobbleWorks, özellikle sınıflarda kullanılmak üzere tasarlanan kitleri piyasaya sunuyor.

Çocuklara yönelik geliştirilen kit, iki farklı boyutta geliyor. 3D Doodler başlangıç kalemlerini bünyesinde barındıran 3Doodler Başlangıç Öğrenme Paketi Seti, 6-13 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor. Sette aynı zamanda plastik bantlar, ders planları, aktivite rehberleri ve ekipman kılavuzları dahil olmak üzere öğretmenler için bir dizi kaynak bulunuyor. 3Doodler Create + Öğrenim Paketi Seti, 14 yaş üstü öğrencilere yönelik piyasaya sunuluyor. Sette başlangıç kalemleri yerine 3Doodler Create + kalemleri yer alıyor. Set öğretmen kaynakları ve kalem malzemeleri seti ile birlikte geliyor. Her iki kit de 12 veya 24 öğrencinin sınıf boyutları için mevcuttur ve 3Doodler’ın EDU sitesi aracılığıyla satın alınabiliyor. Fiyatlar 349 – 1.199 dolar arasında değişiyor. Kitlerin Amazon ve Best Buy üzerinden satışa sunulduğunu belirtelim.

Çocukların yaratıcılıklarına katkı sağlayan kalem

Yaklaşık iki yıl önce tanıtılan “Havada” çizimler yapabilen 3Doodler Start adlı kalem, yine 3D baskı materyalinin eritilmesi prensibiyle çalışıyor fakat çocukları hedefleyen bir ürün olduğu için kullanılan malzeme daha güvenli ve çevre dostu. Çocukların yaratıcılıklarını daha da geliştirmeyi hedefleyen 3Doodler Start 3D baskı kalemi, tek şarjla 45 dakika çalışabiliyor. Anında baskı yapan 3Doodler’ın yeni ve daha risksiz bir versiyonu olan 3Doodler Start’ta ana baskı materyali olarak özel bir plastik türü kullanılıyor. Bu plastik, 3Doodler Start için özel olarak geliştirilmiş.

Video