reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklar için güvenli 3D baskı kalemi [Video]

Dünyanın ilk üç boyutlu baskı kalemi olarak duyurulan 3Doodler’ın üreticisi WobbleWorks, kalemin çocuklara uygun olarak güncellenmiş yepyeni bir versiyonunu tanıttı. “Havada” çizimler yapabilen 3Doodler Start adlı kalem, yine 3D baskı materyalinin eritilmesi prensibiyle çalışıyor fakat çocukları hedefleyen bir ürün olduğu için kullanılan malzeme daha güvenli ve çevre dostu.

3Doodler Start
Çocukların yaratıcılıklarını daha da geliştirmeyi hedefleyen 3Doodler Start 3D baskı kalemi, tek şarjla 45 dakika çalışabiliyor. Anında baskı yapan 3Doodler’ın yeni ve daha risksiz bir versiyonu olan 3Doodler Start’ta ana baskı materyali olarak özel bir plastik türü kullanılıyor. Bu plastik, 3Doodler Start için özel olarak geliştirilmiş. Plastik filamentin, kalemin ucundan çıktıktan sonra katılaşana kadar geçen süre içinde çocuk kazara dokunursa bile elini yakmayacak türden bir madde olduğu belirtiliyor. Kontrolü de çocuklar için epeyce basitleştirilmiş olan kalemin üzerinde bulunan tek tuşa dokunarak açmak, tekrar dokunarak da işlemi sonlandırmak mümkün. Açıldıktan sonra 30-40 saniye içinde 3D baskı yapabilir hale gelen kalemin dış bölümü kullanıya zarar verecek şekilde ısınmadığı ifade ediliyor.

Yetişkinler için bile oldukça eğlenceli gibi görünen 3Doodler’ın çocuklara özel versiyonuyla sınırları zorladığı söylenebilir. 3Doodler Start, mayıs ayında satışta olacak. Şu an için ise 40 dolar fiyatla ön siparişe açıldı.

VİDEO