reklamı kapat

POPÜLER

Renault Sport

Bir devir sona erdi; Renault Sport (R.S.) rozetine veda edildi

20 yılı aşkım süredir performans imzası olan Renault Sport (R.S.), yerini yeni bir oluşum içerisinde olan Alpine rozetine bırakıyor.

2021 itibarıyla elektrik odağında yepyeni bir döneme giren Renault cephesindeki bu dönüşüm markanın departmanlarına da yansıtılıyor. Süreç içerisinde performans departmanı Renault Sport ile ilgili revizyon sinyallerinin verildiği aşamalar sonrasında değişimle ilgili somut adımlar artık masada görünüyor. Planlama kapsamında uzun süredir Megane ve Clio başta olmak üzere ateşli modellerin üzerinde gördüğümüz R.S. logosu emekli ediliyor. Bunun yerine Renault’nun yeni performans odaklı otomobillerinin üzerinde “Alpine” rozeti konumlandırılacak.

Renault Sport sonrası dönemde Alpine markası ön plana alınıyor

2018 yılında ikonik modellerinden birisi olan A110’u modern dünya dinamikleriyle tekrar hayata döndüren Alpine, bir anlamda kendi içerisinde de küllerinden doğdu. Aradan geçen zaman diliminin ardından marka bazında beklenen bilinirliğin yakalanamamış olması, bugün R.S. için atılan bu adımın temel etmenleri arasında gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geride bıraktığımız 20 yıllık sürede birbirinden başarılı performans otomobilleri ortaya koyan R.S. departmanı sonrası Alpine cephesinden de beklentiler şüphesiz aynı yönde olacak. Seat-Cupra örneğinde olduğu gibi markanın premium odağında performans otomobilleri üretme hedefinde olduğunu belirten Alpine CEO’su Laurent Rossi, gelecekten umutlu. Fransız markanın önümüzdeki süreçte tamamen elektrikli araçlar satan bir oluşum haline geleceğini de biliyoruz. Alpine iş birimini geliştirmenin bir parçası olarak, Lotus Grubu ile elektrikli spor otomobilin ortak geliştirilmesi de dahil olmak üzere bir dizi iş birliği alanını incelemek için sözleşme imzalamıştı.

İlgili video

Alpine A110S