reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da reklam verenlerin sayısı ikiye katlandı

Bilindiği üzere Instagram dünya genelinde reklam almaya yaklaşık bir sene önce başladı. Açıklanan yeni verilere göre son altı ayda Instagram’a reklam verenlerin sayısı 500.000‘i buldu.

Açıklama Instagram blogu üzerinden paylaşıldı. Facebook tarafından satın alınan Instagram altı ay önce 200.000 aktif hesap tarafından reklam alıyordu. Son verilere göre bu sayı 500.000‘e yükseldi. En çok reklam veren ülkeler arasında Amerika, Brezilya, İngiltere, Avustralya ve Kanada yer alıyor.

Instagram’a reklam seçeneğinin eklenmesiyle birlikte 1,5 milyardan fazla kullanıcı hesabı “işletme” kategorisine dahil oldu. Reklam verenler toplamda bir milyardan fazla kullanıcı etkileşimine ulaştı.

Mecra, kullanıcılarına sağladığı başarıyı bir çanta markası olan Dagne Dover ile örneklemeyi tercih etti. Hedef kitlesi belirlenmiş reklamcılık ve eklenen “Şimdi alışveriş yap” butonu ile Dagne Dover daha önceki internet trafiğini ikiye katlıyor. İki ayda da reklama yaptığı yatırımın kazancını görmeye başlıyor. Yapılan duyuru aynı zamanda Instagram’ın yeni reklamcılık yöntemleri üzerinde çalıştığını da müjdeliyor.