reklamı kapat

POPÜLER

Opera’nın yeni versiyonu reklam engelleme özelliğiyle geliyor

Reklam verenlerin kabusu olan AdBlock ve benzeri reklam engelleme eklentileri kullanıcılarınsa en büyük dostu. Sağdan soldan fışkıran reklamlardan bunalan kullanıcılar çareyi bu eklentilerde buluyor ancak reklam verenlerin baskısı ve buna çanak tutan bazı internet siteleri yüzünden bazen bu pek mümkün olmuyor. Bu konudaki en büyük atılım ise Opera’dan geliyor.

Chrome, Firefox ve Safari ile birlikte en çok kullanılan web tarayıcılarından Opera, rakiplerinden daha cesur bir hareketle yeni bir tarayıcı çıkarmaya hazırlanıyor. Opera’nın yeni versiyonunda öne çıkan en önemli özellik, tarayıcıyla entegre reklam engelleme eklentisi. Opera kullanıcılarını üçüncü parti bir yazılımla hiç uğraştırmadan doğrudan reklam engelleme imkanı sunuyor.

Reklam engelleme özelliğiyle gelen Opera versiyonunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil ancak kullanıcılar tarafından epey tercih edileceği şimdiden belli. “Reklam engelleme teknolojisi, reklam verenlerin artık kullanıcıları dinlemesi için bir fırsattır.” diyen ve gönlümüzü kazanan Opera umarız diğer tarayıcılar için de bir ön ayak olur.