reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için yayınlanan son güncellemeyle gelen yenilikler

WhatsApp, sunduğu her yeni bir güncellemede uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. iOS platformu için yayınlanan son güncellemeyle uygulamaya yeni yetenekler geldi.

Instagram veya Facebook videosuna bir link aldığınızda, artık WhatsApp içinde oynatabilirsiniz. Resim içinde resim ile sohbetler arasında geçiş yaparken de videoyu izlemeye devam etmek mümkün. Grup yöneticisi iseniz, artık yönetici haklarını başka katılımcılardan kaldırabilirsiniz. Grup bilgisinden yöneticiyi seçin ve yöneticilikten çıkartı seçin. Grup yöneticileri artık grup bilgisine ve grup ayarlarına dokunarak grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını kimlerin değiştirebileceğinizi seçebiliyor.

WhatsApp’a video görüşme özelliği de yolda

WhatsApp’a gelecek yeni özellik sayesinde kullanıcılar birden fazla kişiyle aynı anda görüşebilecek. Geliştirilme aşamasında olan bu özelliğin yaz aylarında iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. WhatsApp’a bununla birlikte Facebook’taki gibi çıkartma özelliğinin de geleceğini belirtmekte yarar var. Mesajlaşma deneyimine yeni bir boyut katacağını söyleyeceğimiz bu özelliğin haziran ayında kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. WhatsApp ilk etapta çıkartmaları ücretsiz paylaşmayı düşünse de ücretli çıkartmaların da gelme ihtimali bulunuyor.