reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War sinema tarihinde bir ilke imza attı

Daha vizyona girmeden gişede fırtına gibi eseceğine emin olduğumuz Avengers Infinity War şaşırtmadı. Sadece on gündür gösterimde olan film Marvel’ın önemli bir rekor kırmasına vesile oldu.

Aslına bakarsanız Avengers Infinity War’un gişe başarısını daha önce dile getirmiştik. İlk üç gününde Amerika’da en iyi açılış yapan film olmayı başarmış ve Star Wars The Force Awakens‘ı zirveden indirmişti. Üstelik bu başarı dünya genelinde de geçerli. Dünya çapında en iyi açılışı yapan film Hızlı ve Öfkeli 8‘i ikinci sıraya itmişti. Tüm bunlar inanılmaz başarılara şahit olacağımızın ilk ipuçlarıydı.

Box Office Mojo’nun verilerine göre Avengers Infinity War sadece Amerika’da 450 milyon dolar kazandırdı. Filmin uluslararası pazarlardaki toplam kazancı ise 713 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu da filmin çoktan 1 milyar dolar sınırını aştığı anlamına geliyor. Sizin de iyi bildiğiniz üzere pek çok başarılı yapım bu sınırı aşmayı başarıyor. Buradaki asıl dikkat çekici nokta 1 milyar dolara ulaşılan gün sayısı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War’un pek çok stüdyonun hayalini kurduğu kazanca erişmesi sadece 10 gün sürdü. Böylece sinema tarihinde en hızlı 1 milyar dolara ulaşan film oldu. Adını sinema tarihine altın harflerle yazdırmayı başardı. Asıl merak ettiğimiz nokta ise şu: Bu filmin toplam kazancı ne olacak?

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı