reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War, Jurassic World’ü ezdi geçti

Haftalardır vizyonda olmasına rağmen ortalığı tozu dumana katmayı sürdüren Avengers Infinity War yeni bir rekor daha kırdı. Bu kez gişe fatihi Jurassic World‘ü geride bıraktı ve zirvenin sahibi oldu.

Avengers Infinity War rekorlar zincirine açılış haftasında başladı. İlk hafta sonunda her güne adını yazdıran film Amerika’da Star Wars The Force Awakens‘i, dünya genelinde de Hızlı ve Öfkeli 8‘i zirveden etti. Ardından on gün gibi kısa bir sürede 1 milyar dolar gişe kazancı elde ederek sinema tarihine geçti. Son olarak filmin Amerika’da en çok izlenen çizgi roman uyarlaması olduğunu duyurmuştuk. Fakat tüm bu başarılar Avengers Infinity War’u kesmedi. Bir de Jurassic World‘ün tahtına göz dikti.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse şimdiye kadar yaz döneminin en fazla kazandıran filmi Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard‘ın rol aldığı Jurassic World olmuştu. Film vizyonda kaldığı süre boyunca toplamda 1.672 milyar dolar kazandırarak büyük bir başarı elde etmişti. Bu sayede devam filminin gelişini de garantilemişti. Marvel’ın elinden çıkan ve sayısız kahramanı buluşturan Avengers Infinity War’un bu rekoru da kırması uzun sürmedi. Nisan sonunda vizyona giren film dünya çapında 1.675 milyon dolar kazandırdı. Böylece birinciliği ele geçirmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu gidişat Avengers Infinity War’un daha nice rekorlar kıracağını gösteriyor. Bakalım film ne zaman 2 milyar dolarlık gişe hasılatı seviyesine ulaşacak?

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı