reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War üç günde Justice League’i geçti

Uzun zamandır vizyona girmesini beklediğimiz Avengers Infinity War sonunda izleyici karşısına çıktı. Herkes bu filmin gişede fırtına gibi eseceğini tahmin ediyordu. Fakat ilk üç günün sonunda ortaya çıkan sonuç bizleri şaşırtmayı başarıyor.

Bildiğiniz gibi Hollywood filmleri daha gösterime başlamadan ne kadar kazanç sağlayacakları çeşitli çalışmalar sonucunda tahmin edilebiliyor. Bu doğrultuda Avengers Infinity War’un Star Wars The Force Awakens‘in açılış rekorunu kırıp kıramayacağını merak ediyorduk. Sonunda o gün geldi, çattı! Marvel’ın 10. yıl şaheseri, Star Wars’u tahtından etti!

Box Office Mojo’nun verilerine göre Avengers Infinity War sadece Amerika’da 250 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Böylece sadece 2 milyon dolarlık farkla Star Wars The Force Awakens’in açılış rekorunu ele geçirmiş oldu. Fakat başarıları bununla sınırlı kalmadı. Amerika’nın yanı sıra uluslararası pazarlardaki kazancı hesaba katınca filmin ilk güç günde dünya genelindeki kazancı 630 milyon dolara ulaşıyor. Bu da gerçekten inanılmaz bir rakam! Bu başarının en şaşırtıcı yanı ise rekorun Çin desteği olmadan kırılması. Çünkü film Çin’de 11 Mayıs’ta vizyona girecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan Avengers Infinity War’un üç günde kazandığı 630 milyon dolar, Justice League‘in gişe macerasındaki toplam kazanca değer. Bu da Marvel’ın elde ettiği başarıyı oldukça net bir şekilde ortaya koyuyor.

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı