reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War Star Wars

Avengers Infinity War Star Wars’un yerine göz dikti

Marvel‘ın en büyük işi olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Avengers Infinity War’un gişe rekorları kıracağına şüphemiz yok. Fakat son tahminlere bakılırsa filmin elde edeceği başarı Star Wars ile yarışacak cinsten olabilir! Peki bu gerçekten mümkün mü dersiniz?

Öncelikle şunu belirtmekte yarar var, her ne olursa olsun Avengers Infinity War‘un şimdiye kadar en çok kazandıran Marvel filmi olması bekleniyor. Bu da Black Panther‘ın başarı dolu günlerinin kısa süre sonra geride kalacağı anlamına geliyor. On yıllık temelin üzerine gelen ve yıldızları buluşturan bu filmin başarılı olması kaçınılmaz. Asıl önemli olan ise büyük rakipleri geçebilmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Söz konusu gişe başarısı olunca akla gelen ilk iş Star Wars oluyor. Yeni üçlemenin filmleri zirvedeki yerini kimselere bırakmıyor. Star Wars The Force Awakens açılış hafta sonundaki 247 milyon dolarlık kazancıyla birinciliği ele geçirmiş durumda. Yine Disney çatısındaki stüdyolardan biri olan Marvel ise gözünü zirveye dikti diyebiliriz. Ön satış rekorları kıran filmin ilk üç gününde yaklaşık 235 milyon dolar ile 255 milyon dolar arası bir kazanç elde etmesi bekleniyor. Eğer 247 milyon doları aşabilirse rekoru ele geçirmeyi garantilemiş olacak.

Elbette film gösterime başlamadan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Siz ne diyorsunuz, Avengers Infinity War Star Wars’u geride bırakabilir mi?

İlgili video

Avengers: Infinity War fragmanı