reklamı kapat

POPÜLER

Rampage Büyük Yıkım

Dwayne Johnson’lı Rampage Büyük Yıkım, Tomb Raider’ı tahtından etti

Son yıllarda pek çok farklı yapımda izleme fırsatı elde ettiğimiz Dwayne Johnson büyüsünü konuşturmaya devam ediyor. Sevilen isim son olarak Rampage Büyük Yıkım ile karşımıza çıktı. Bu film vizyona girmesinden kısa bir süre sonra Tomb Raider’ı zirveden indirmeyi başardı.

Rampage‘in elde ettiği başarıyı anlatmadan önce Rotten Tomatoes sitesinden bahsetmek gerekiyor. Pek çok kez eleştirilerin odağına oturan Rotten Tomatoes temelde eleştirmenlerin filmlere verdiği puanları bir araya getiriyor. Ardından bu yorumlardaki puanların ortalamasını alıyor ve izleyicilere filme gidip gitmemeleri konusunda net bir fikir veriyor. Tüm eleştirileri bir arada görmek de seyirciler için fazlasıyla pratik oluyor. İşte bu sitedeki oyundan beyaz perdeye uyarlanan işler listesinde kısa bir süre önce Tomb Raider zirveyi ele geçirmişti. Alicia Vikander‘in oynadığı film Rotten Tomatoes için ortalamanın altında olan 49 puan almıştı ancak buna rağmen oyun uyarlamaları içinde birinci olmayı başarmıştı. Fakat Tomb Raider‘ın zirve macerası kısa sürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başrolünde Dwayne Johnson’ın yer aldığı Rampage Büyük Yıkım listeye hızlı bir giriş yaptı. O da Rotten Tomatoes genelinde düşük sayılabilecek bir puana sahip. 50 puan alan film buna rağmen oyundan beyaz perdeye uyarlanan işler listesine zirveden giriş yaptı. Böylece Tomb Raider’ı tahtından etmiş oldu.

Öte yandan bu listedeki uyarlamaların puanlarının düşüklüğü net bir şeyi ortaya koyuyor. O da oyun uyarlamaları kategorisinde çıtanın fazlasıyla düşük oluşu. Bakalım bu gidişatı değiştirecek film ne zaman gelecek?

İlgili video

Rampage Büyük Yıkım fragmanı