reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’un sırrını Doctor Strange ile çözen şaşırtıcı teori

Avengers Infinity War‘a sayılı günler kala filme dair gizemli hava devam ediyor. Paylaşılan tanıtımlar ve özet kafa karıştırmayı sürdürürken bir hayranın Twitter’da paylaştığı teori bir anda her şeyin daha mantıklı bir hal almasını sağlıyor.

Geriye dönüp Avengers Infinity War’un tanıtım sürecine baktığımızda filme dair oldukça az şey bildiğimizi, devamlı oyuncuların ve yönetmenlerin açıklamalarını konuştuğumuzu fark ediyoruz. Paylaşılan tanıtımlardaki sahneler de zaman zaman birbirinden farklı olmasıyla kafa karıştırıyor. Dolayısıyla filmde tam olarak şu olacak, bu karakter ölecek demek fazlasıyla zor. Twitter kullanıcısı mcuhollnd‘a göre bunun tek bir nedeni var: Avengers Infinity War’da birden fazla zaman çizgisi göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teori şu şekilde ilerliyor: Thanos‘un Sonsuzluk Taşları’nın peşinden dünyaya gelmesiyle mücadele başlıyor fakat Avengers bir türlü kazanan taraf olamıyor. Doctor Strange durumu değiştirmek için farklı ihtimalleri ve zaman çizgilerini yakından inceliyor. Neyin yanlış gittiğini bulmaya çabalıyor. Bu yüzden de Avengers Infinity War’da çeşitli ihtimalleri arka arkaya görüyoruz. Burada gördüklerimizden çıkartılan dersin ardından Avengers 4‘te asıl mücadelenin gerçekleşeceği düşünülüyor.

Açıkçası bu oldukça mantıklı bir teori. Üstelik teorinin gerçek olma ihtimalini artıran pek çok kanıt bulunuyor. Bunlardan ilki paylaşılan tanıtımlarda farklı şekillerde gördüğümüz sahneler. Bu anlar olayların farklı zaman çizgilerinde yaşanma şekli olabilir. Bunun yanında biz de oyuncular da filmin konusuna hakim değiliz. Hatta tek bir kişi hariç kimse Infinity War’un senaryosunun tamamını okumadı. Okuyan tek kişi ise Benedict Cumberbatch. Bu da yine Doctor Strange teorisinin güçlenmesine neden oluyor. Öte yandan bir de Tom Holland‘ın dikkat çeken bir açıklaması var. The Graham Norton Show‘a katılan genç oyuncu kimi zaman sete gidip, tenis topundan maskotlar karşısında rol yaptığını yani sahneleri kiminle paylaştığını bile bilmediğini söyledi. Bu da var olan sahnelerin farklı oyuncularla değişik ihtimallere dönüştürülmesine imkan tanıyor. Hepsinin üstüne setten gördüğümüz fotoğrafları da ekleyince bu teorinin gerçek olma ihtimali artıyor. Siz ne dersiniz? Avengers Infinity War gerçekten böyle ilerleyecek olabilir mi?

İlgili video

Avengers Infinity War kamera arkası