reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Asus ROG

Oyun odaklı “Asus” akıllı telefon modeli için resmi açıklama

Şu an piyasada satılan iki adet oyun odaklı akıllı telefon bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Razer Phone, diğer ise yeni tanıtılan Xiaomi destekli Black Shark. Ancak bu alana büyük bir isim daha dahil oluyor. Bu noktada karşımızda Asus‘un oyun odaklı akıllı telefon modeli için ilk resmi açıklama bulunuyor.

Advertisement

Geçtiğimiz aylarda Asus‘un detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Razer Phone ve Black Shark‘a rakip bir model geliştirdiği haberi gündeme geldi. MWC 2018’de tanıtılacağı söylenen ancak görücüye çıkmayan bu model için ROG markasını taşıyacak da denildi. Ancak dediğimiz gibi bunların hiçbiri gerçeğe dönüşmedi, en ufak bir detay dahi ortaya çıkmadı. İşte bu durum bugün tam anlamıyla değişti. Filipinler’deki 100. mağazanın açılığında konuşan şirket CEO’su Jerry Shen, böyle bir modelin beklenti dahilinde olduğunu söyledi. Burada çıkış tarihi hakkında herhangi bir başka bilgi vermeyen telefon, adeta resmi olarak kesinleşmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus, ROG ismiyle öne çıkmaya çalışabilir

Şirketin oyun / oyuncu ürünlerine verdiği ROG markası, telefonun ön plana çıkması için de gerçekten çok mantıklı duruyor. Açılımı Republic of Gamers olan ROG, prestiji ve performansı yüksek donanımlarda kullanılıyor. Bu açıdan üst düzey bir akıllı telefon bu alanda aktif olan firma için çok olası duruyor. Oyun odaklı akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Video

Seriyi başlatan ilk model