reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG oyun telefonu

Oyun odaklı “Asus ROG” akıllı telefonun çıkış tarihi belli oldu

Biliyorsunuz artık piyasada satılan birçok oyun odaklı akıllı telefon bulunuyor. Razer Phone’un başlattığı, kısa süre önce duyurulan Xiaomi destekli Black Shark ve ZTE Nubia Red Magic‘in ise kitlelere yayacağı bu alana Asus da girmek istiyor. Bu noktada ROG takılı bir model hazırlayan firma, model için çok bekletmeyecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay Asus‘un Filipinler’deki 100. mağazanın açılığında konuşan şirket CEO’su Jerry Shen, oyun odaklı akıllı telefonun beklenti dahilinde olduğunu söylemişti. Bunun haricinde hiçbir detay vermeyen firma, elbette beklentileri artırdı. Bugün ortaya çıkan bilgiye göreyse ROG takılı model önümüzdeki haziran ayında resmi olarak lanse edilecek. Direkt olarak Computex kapsamında tanıtılacağı söylenen telefonun, henüz nasıl görüneceği ya da donanımı bilinmiyor. Ancak cihazın Snapdragon 845 işlemci üzerine kurulacağı tahmin ediliyor. Burada 8 GB RAM ile donatılabileceği söylenen telefonun, 120 Hz ya da 144 Hz bir ekranla geleceği de tahminler dahilinde. Razer Phone’un 120 Hz ekranıyla yarattığı etki gerçekten harika bir deneyim sunuyor. Bunu diğer firmaların da mutlaka tercih etmesi gerekiyor. Örneğin su soğutmalı Xiaomi Black Shark’ta 120 Hz ekran yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus, ROG ismiyle öne çıkmaya çalışacak

Şirketin oyun / oyuncu ürünlerine verdiği ROG markası, telefonun ön plana çıkması için de gerçekten çok mantıklı duruyor. Açılımı Republic of Gamers olan ROG, prestiji ve performansı yüksek donanımlarda kullanılıyor. Sıkı oyun tutkunlarını kendisine çekebilme potansiyeli yüksek modelin, nasıl olacağını gerçekten oldukça merak ediyoruz.

İlgili Video

Alanın öncüsü Razer Phone