reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG

Asus, ROG markalı gizli bir akıllı telefon mu geliştiriyor?

Akıllı telefon dünyasının öne çıkan isimlerinden Asus, oyunculara özel akıllı telefon haberiyle gündeme gelen haftanın ikinci firması oldu. Şirket oyun odaklı ROG markasını akıllı telefonlara getirecek gibi görünüyor.

Benzer bir haber ile dün Çin’in büyük üreticilerinden Xiaomi gündeme gelmişti. Xiaomi eğer doğru çıkarsa Black Shark altında kendi oyunculara özel akıllı telefonu üzerinde çalışıyor ve bununla Razer Phone‘a rakip olmak istiyor. Bugün duyduğumuz kadarıyla süreçte Asus da bazı ciddi planlar yapıyor. Şirketin bu oyuncu akıllı telefonunu yeni Zenfone 5 ailesiyle birlikte MWC 2018‘de tanıtabileceği dahi konuşuluyor. Bu şimdiye kadar hiç sızıntı yapılmadığı için biraz zor görünüyor ancak sadece tanıtım yapılabileceği tahmin ediliyor. Hakkında hiçbir teknik detayın yer almadığı akıllı telefon, ROG markasını taşıyacak deniyor. Şirketin oyun / oyuncu ürünlerine verdiği bu marka, artık mobilde de karşımıza çıkacak gibi duruyor. Açılımı Republic of Gamers olan ROG markası, prestiji ve performansı yüksek donanımlarda kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus bu alanda başarılı olabilir mi?

Bizce olabilir. Dediğimiz gibi ROG markası oyuncuların büyük saygı duydukları markalar arasında yer alıyor. Razer Phone gibi rekabetin ötesinde sunulacak bazı donanımlar ile şirketin sağlam bir telefon çıkartma ihtimali bulunuyor. Ancak bunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

İlginiz çekebilir