reklamı kapat

POPÜLER

google pixel

Google Pixel satışlarda iPhone’a yetişemedi

Google tarafından kısa bir süre önce piyasaya sürülen akıllı telefon modelleri Pixel 2 ve Pixel 2 XL ile çok beğenildi. Fakat alınan olumlu yorumlar satışlara pek yansımamış gibi görünüyor. İlk modelin satışa sunulmasından 16 ay sonra açıklanan rakamlar iPhone’un satışlarına yaklaşmayı dahi başaramıyor.

Piyasaya çıkmasından 16 ay sonra Google Pixel ailesi akıllı telefon pazarında övgüyle söz edilen modeller olarak öne çıkıyor. Özellikle Pixel 2 ve Pixel XL 2 arka kameranın marifetleriyle takdir toplamayı başarıyor. Çift kameraya sahip olmamasına rağmen iPhone X’e rakip olmasıyla dikkat çekiyor. Fakat tüm bu yetenekler satış rakamlarına doğrudan yansımamış gibi duruyor.

14 ayın ardından

The Verge’ün haberine bakılırsa Google Pixel ailesinin 2017 satışları pek iç açıcı değil. Orijinal Pixel modelleri ve Pixel 2 serisinin toplamda 3.9 milyon satış rakamına ulaştığı ifade ediliyor. Fakat akıllı telefon pazarının 1.5 milyar cihaz satışıyla döndüğünü düşününce bu rakam fazlasıyla ufak kalıyor. Hele satışları iPhone modelleriyle karşılaştırınca durumun neden iç açıcı olmadığı net bir şekilde ortaya çıkıyor. Apple’ın sadece son üç aylık dönemde 77.3 milyon iPhone sattığı biliniyor. Yoğun satılan modeller arasında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve fiyatıyla dikkat çeken iPhone X yer alıyor. Dolayısıyla Google Pixel’in satışları devede kulak kalıyor.

İlginizi çekebilir