reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3 XL

Google Pixel 3 XL, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Google‘ın çentiğiyle çok dalga geçilen yeni akıllı telefonu Pixel 3 XL, JerryRigEverything tarafından beklenen en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

Google Pixel 3 ile beraber “Made by Google” etkinliğinde tanıtılan Pixel 3 XL, çok konuşulan bir akıllı telefon. Teknik ve tasarımsal olarak birçok kişinin görüş alanından çıkan telefon, Pixel 2 XL kadar öne çıkamayacak gibi görünüyor. Ancak bugün konumuz modelin tasarımı ya da teknik detayları değil gövde sağlamlığı. Popüler akıllı telefonun JerryRigEverything tarafından yapılan sağlamlık testi, her zaman olduğu gibi ilk olarak ekran çizilme denemesiyle başlıyor. Telefon burada Gorilla Glass 5 cam ile rakipleriyle benzer çizilme performansı ortaya koyuyor. Bu cam anahtar ya da bozuk para ile kolay kolay çizilmiyor. Çiftli ön ve tek tercih edilen arka kamerası da çizilmeye karşı dayanıklı cam ile korunan telefon, bükülme testinden de rahatlıkla geçebiliyor. Arkasındaki mat görünümlü cam bölüm çizilmeye karşı inanılmaz hassas olan telefon, mutlaka ama mutlaka kılıfla kullanılması gereken modeller arasında yer alıyor. Bu arka bölüm bir amiral gemisine pek yakışmıyor. Parmak izi sensörü aşırı çizilse dahil çalışan model, bazı sıkıntılara rağmen testten geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3 XL hangi detaylara sahip?

Hatırlamak adına telefonda 6,3 inç 1080P OLED HDR ekran bizleri karşılıyor. Pixel 3 ile ortak olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan telefon, kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Grafik tarafında Adreno 630 GPU kullanan model, 4 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB depolama ile alınabiliyor. Modelin arkasında tek bir 12.2 megapiksel optik görüntüleme yapabilen kamera, önünde ise iki adet 8 megapiksel özçekim kamerası yer alıyor. İki ön çekim kamerası (F1.8 ve F2.2) kişilere geniş açı çekim imkanı sunuyor. Arka kamerayı F1.8 diyafram açıklığına sahip lens ve 1.4um piksel boyutuna sahip sensör üzerine kuran firma, burada yapay zekadan yararlanarak harika sonuçlar ortaya koyuyor.