reklamı kapat

POPÜLER

Pixel 2

Google Pixel 2 XL, en zorlu sağlamlık testine girdi [Video]

Google’ın geçtiğimiz ayı yaşadığı birçok problem ile kapatan akıllı telefonu Pixel 2 XL, en zorlu sağlamlık testine girdi.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan yazılım güncellemesiyle daha sorunsuz bir telefon halini alan Pixel 2 XL, JerryRigEverything YouTube kanalının en son konuğu oldu. Her telefon için bu testleri gerçekleştiren kanal, XL modeli için çok yoğun bir talep geldiğini belirtiyor. Gerçekleştirilen testler sonucunda ekranı yeni çıkan diğer amiral gemileriyle aynı çizilme performansını sunduğu görülen telefon, bunu arkasında ise devam ettiremiyor. Bildiğiniz gibi arkasında iki farklı materyal bulunan cihazın, alt bölümü normal bir anahtarla dahi çizilebiliyor. Bu açıdan kılıf ile kullanmanın diğer telefonlardan daha gerekli olduğu görülen XL, bükülme testinden de sorunsuz ayrılıyor. Pixel 2’den farklı tasarımı sayesinde iki taraftan da bükülmeyen telefonun, parmak izi okuyucusu da çizilse dahi sorunsuz çalışmaya devam ediyor.

Pixel 2 XL

Detaylarıyla Google Pixel 2 XL

Google’ın Pixel 2 ile beraber tanıttığı XL, ilk olarak çerçevesiz tasarımıyla dikkat çekiyor. 6 inç boyutunda 2880×1440 piksel OLED ekran üzerine kurulan telefon, gücünü Snapdragon 835‘den alıyor. 4GB RAM ve 64 / 128 GB dahili depolama ile satın alınabilen akıllı telefon, grafik tarafında Adreno 540 kullanıyor. Arkasında 12 megapiksellik tek bir kamera yer alan model, buna rağmen yapay zeka altyapısıyla arka planı bulanık fotoğraflar çekebiliyor. 3,520 mAh kapasitesinde bir bataryası bulunan XL, IP67 sertifikasına da sahip. Kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkan telefon, optik görüntü sabitleme teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

Video