reklamı kapat

POPÜLER

Volvo’dan Çin’de üretilen modellerle ilgili ezberleri bozan açıklama

Volvo Tasarım Departman Müdürü Robin Page, Çin üretim kaliteleriyle ilgili dünya genelinde var olan kanını aksine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Binek sınıfta sunduğu modellerin en tepe noktası olan S90‘ın üretimini bir süre önce Çin’de başlayan Volvo, bölgede var olan şartlardan memnun gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde ayrı bir marka olarak hayatına devam ettirdiği Polestar‘ın tesisini de Çin‘de konumlandırmayı tercih eden şirketten genel düşüncelerin aksine önemli açıklamalar geldi. Markanın Tasarım Departman Müdürü Robin Page‘in gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında verdiği demeçler, Çin’deki üretimin genel kanının aksine çok başarılı seviyelerde olduğuna işaret ediyor. Page’e göre Çin’de yapıla bazı üretimler Avrupa’daki merkezlerin bile ötesine geçmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Endişenin tam tersi durum söz konusu

Çin sınırları içerisinde yapılan üretimin kalitesiz olma klişesinden artık bir saplantı haline dönüştüğünü ifade eden Page; “İlk adımda herkes kaliteden endişe duyuyordu ancak süreç başladığı anda kalitenin Avrupa’ya oranla daha yüksek çıktığını söyleyebilirim. Arada kesinlikle ciddi bir fark yok. Ama eğer benden bir kafa kafaya bir kıyaslama yapmamı isterseniz, Çin’in ciddi anlamda iyi olduğunu söyleyebilirim. Biz artık bu konuda herhangi bir endişe taşımıyoruz.” diyerek bölgedeki fabrikada daha az otomasyon aletlerinden faydalandıklarını ifade etti. Page’e göre üretim sürecinde insanların daha fazla var olmasıyla, değişim ve müdahale imkanlarının aralığı da doğru orantılı olarak artmış durumda. Geely bünyesinde dokuzuncu yılını tamamlamaya hazırlanan Volvo, bu zaman dilimi içerisinde üretim kapasitesi ve daha geniş pazara açılma konusundaki başarısıyla da dikkat çekiyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Volvo S90