reklamı kapat

POPÜLER

Asfaltın “patronu” Volvo S90’ın iş görüşmesine konuk olun [Video]

Volvo Belçika tarafından S90 tabanlı olarak gerçekleştirilen projeyle birlikte dünyanın ilk iş görüşmesi yapan otomobiliyle karşılaşıyoruz.

Yakın zamanda ürün gamına kattığı yeni modeli XC60‘ın tanıtım filmiyle kullanıcıları ikiye bölen Volvo’nun genel olarak ortaya etkileyici reklam projeleri koyduğuna tanık oluyoruz. Aradan geçen üç aylık zaman diliminin ardından yeni bir proje ile karşımıza çıkan marka yetkililerinin merkezine aldığı modelse bu kez S90 oldu. Geçtiğimiz günlerde kapılarını kapatan Belçika Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirdiği sistemiyle, yapay zeka desteğinden faydalanarak S90’ı yönetici rolüne geçiren Volvo, bu vesile ile dünyanın ilk iş görüşmesi yapan otomobilini de karşımıza çıkartmış oldu.

İlk eleme yapay zekadan

HR90 adıyla karşımıza çıkan proje için Brüksel merkezli FamousGrey isimli reklam ajansıyla ortaklık geliştiren Volvo, ilk görüşmeyi yapay zeka destekli asistan vasıtasıyla gerçekleştirdi. Belçika’nın Gent şehrinde yer alan fabrikasında ve farklı bayilerde görevlendirmek üzere internet üzerinden iş başvurularını göndermelerini talep eden Volvo, görevi asistana devretti. Yapılan değerlendirmelerin ardından sözlü mülakat için S90’ın karşısına geçen adaylara sorular soruldu. Verilen cevaplar üzerinden bir analiz gerçekleştiren sistem, oluşturduğu raporu şirketin insan kaynakları departmanına iletti. İşe alma sürecinin üçüncü ve son aşamasında ise departman sorumluları son bir görüşme ile alım sağlanacak kişileri belirledi. Şimdilik bir reklam kampanyası tadında gerçekleştirilen HR90 projesinin önümüzdeki süreçte farklı alanlarda daha aktif bir şekilde kullanılması planlanıyor.

Video