reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P9

Huawei P9 kullanıcılarına sevindirici haber

Huawei, yaklaşık iki yıl önce piyasaya sürdüğü P9 modeline bile yazılım geliştirmeye devam ediyor. Telefona Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceği henüz belli değilken Huawei, P9 modeline destek vermesini sürdürüyor. Huawei, P9’a Highlights ve Moving adı verilen iki yeni özellik geliyor.

İlk özellik kullanıcıların galeride yer, tarih ve albüm adı da dahil olmak üzere anahtar kelimeleri aramasına imkan tanıyor. Yeni hareketli görüntü özelliği P9 kullanıcılarının Standart modda dinamik fotoğraflar çekmelerini sağlıyor. Güncelleme, bu iki yeni işlevin yanı sıra, bir albümdeki anları ve Galeri’deki bir videoyu özetlemek için yeni bir seçenek sunuyor. Ayrıca, akıllı telefon kullanımda değilse, indirilen sistem güncellemelerini saat 02:00 – 04:00 arasında otomatik olarak yükleyen yeni bir özellik eklendi. Çeşitli iyileştirmeler sayesinde P9 çok daha iyi bir deneyim vadediyor.

Huawei P9 ne gibi özellikler sunuyor?

Huawei P9, Full HD çözünürlüklü 5,2 inç ekranla, sekiz çekirdekli Kirin 955 işlemciyle ve 4 GB RAM’le geliyor. Full HD video kaydedebilen 12 megapiksel çift kamerayı bünyesinde barındıran telefonun ön tarafında 8 megapiksel kamera mevcut. 7 mm kalınlığındaki ve 144 gram ağırlığındaki parmak izi sensörlü P9’un bağlantı noktaları arasında Bluetooth 4.2, USB-C ve Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac bağlantı noktaları yer alıyor.

Video