reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P9’un Android 8.0 güncellemesi alıp almayacağı belli oldu

Android cephesindeki en büyük sorunlardan biri güncellemeler. Huawei P9 da bu konuda şansız olanlar arasında yerini alıyor.

Android cihazlar güncelleme konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Amiral gemisi modeller genellikle çıkışının ardından 2 büyük Android güncellemesini alırken, bazen bu kadar şanslı dahi olamayabiliyor. Huawei P9 da bu listeye dahil olacak gibi görünüyor. 2016 yılında Android 6.0 Marshmallow ile satışa sunulan P9 modeli, ilk büyük güncellemesi 7.0 Nougat’ı almıştı. 2. büyük güncelleme olan Android 8.0 Oreo ise cihaz sahiplerine hiç ulaşmayacak gibi görünüyor. Huawei’nin İngiltere destek ekibine yeni güncellemenin ne zaman geleceği sorulduğunda verilen cevap olumsuz oluyor. Verilen cevabın sadece P9 modeli için geçerli olduğunu hatırlatalım, P9 Plus ve P9 lite için henüz resmi bir açıklama yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P9

Huawei P9, Android 8.0 güncellemesi almayacak

Gönderilen cevapta Huawei müşteri hizmetleri P9 modelinin Oreo güncellemesi almayacağını belirtiyor. Sebep olaraksa cihazın donanım kapasitesinin Oreo için yeterli olmayacağı gösterilmiş. Verilen tam sebep ise şu şekilde: “Cihazın donanım kapasitesi bu versiyonu desteklemeyebilir. Bu da sistem hatalarına, cihazda donmaya veya güç tüketiminin artmasına sebep olabilir.” P9’un Oreo güncellemesi almaması aynı zamanda EMUI 8.0 arayüzüne de geçiş yapamaması anlamına geliyor. EMUI 8.0 serisi ise Huawei’nin en yeni, en hızlı, yapay zeka destekli optimizasyonlar sunan arayüzü. Kullanıcılara pek çok kolaylık sağlayan arayüz telefon kullanımını da hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.

İlgili video

P9 tanıtımı