reklamı kapat

POPÜLER

Çift kameralı Huawei P9 net şekilde görüntülendi

Geçtiğimiz günlerde Leica ile ortaklığını resmen açıklayan Huawei’nin yeni cihazı büyük bir merakla bekleniyor. Çift kameraya sahip olacak P9’un sızdırılan yeni görseli, cihazın arka kısmının nasıl göründüğünü gözler önüne seriyor.

Daha önce de Huawei P9 ile ilgili bazı görseller sızmıştı ancak bu sızıntılarda tasarım detayları gizleniyordu ve bu da telefonu tam olarak görmeyi imkansız hale getiriyordu. Yeni ortaya çıkan görselde ise telefonun kamera kısmı net bir şekilde görünüyor. Sol üst köşede çift kamera yer alırken parmak izi okuyucu ise yerini koruyor. Alt kısımda ise kulaklık girişi, hoparlör ve daha önce de söylendiği gibi USB-C girişinin bulunduğu görülebiliyor.

İddialara göre Huawei P9‘da 12 megapiksel çözünürlük sunan çift kamera bulunuyor. 5,2 inç çözünürlüğünde ekrana sahip olan cihaz, gücünü Kirin 950 çipsetinden alıyor. 4 GB RAM ile birlikte geleceği belirtilen cihazın Android 6.0.1 yüklü olarak piyasaya sürüleceği de söylenenler arasında. Cihazın çıkış tarihinin ve fiyatının önümüzdeki haftalarda açığa çıkması bekleniyor.