reklamı kapat

POPÜLER

Stephen King Kara Kule uyarlamasının başrollerini duyurdu

Uzun zamandır ha çekildi ha çekilecek diye beklediğimiz, Stephen King‘in en ünlü ve en etkileyici eserlerinden olan Kara Kule serisinin film uyarlamasına kavuşacağımızı duyduğumuzda oldukça sevinmiştik. Sonrasında ise meşhur Silahşör‘ü kimin oynayacağı dedikoduları alıp başını yürümüştü. Stephen King dün tüm bu dedikoduları sonlandıracak açıklamayı yaptı.

Stephen King’in yedi kitaptan oluşan Kara Kule serisi, çizgi roman adaptasyonundan sonra film adaptasyonuna da sonunda kavuşuyor. Silahşör rolü ise sonunda kesinleşti. Uzun zamandır Idris Elba‘nın Silahşör’ü canlandıracağı yönündeki dedikoduları doğrulayan Stephen King, Twitter hesabından resmi duyuruyu yaptı. Siyahlı Adam’ı ise Matthew McConaughey canlandıracak.

Tabii Elba’nın rolünün resmileşmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Zira kitapta tasvir edilen Silahşör (Roland Deschain) beyaz bir adamken kitaba sadık kalınmaması bazı hayranları üzmüşe benziyor. Ancak Stephen King’in geçtiğimiz yıl attığı tweet’lerden biri durumu özetler nitelikte. Silahşör’ün ten renginin ne olduğunu önemsemeyen King, asıl noktanın Silahşör’ün ne kadar hızlı silah çekebildiği olduğunu belirtmişti. Hayranların akıllarında Silahşör için Clint Eastwood tadında bir imaj oluşturmuş olması gayet normal. Ancak bu kadar tepki için biraz erken gibi. Ayrıca ekleyelim, Idris Elba’nın bu rolün altından başarıyla kalkacağına hiç şüphemiz yok.