reklamı kapat

POPÜLER

Stephen King’in Cell uyarlaması teknoloji fobisini tetiklemeye hazırlanıyor [Video]

Uzun zamandır ağız tadıyla bir gerilim ya da korku filmi izleyemediğiniz için üzülüyor ve dişinize göre bir film bulamıyorsanız Stephen King uyarlamaları bir bir yaklaşıyor. “O” filmi için net bir tarih verilmişken şimdi de Cell (Cep) romanının uyarlamasının fragmanı yayınlandı.

King hayranları bu aralar oldukça keyifli haberler alıyor. Kara Kule serisi nihayet oyuncularına kavuştu, “O” filmi de netlik kazanmaya başladı. Ama hepsinden önce bu yaz sizi telefonunuzdan hatta teknolojiden soğutacak bir uyarlama geliyor. Tod Williams tarafından yönetilen film oğluyla konuşan Clay Riddell’ın (John Cusack) telefonunun şarjının bitmesi sonucu akıllı telefonlar aracılığıyla yayılan sinyalden kurtulmasıyla başlıyor. İnsanları zombi benzeri bir zihin formuna sokan bu sinyalden kurtulan Tom (Samuel L Jackson) ve Alice (Isabelle Furman) ile oğlunun peşine düşen Clay’in hayatta kalma mücadelesi sizi bir hayli gerecek.

Stephen King uyarlamalarını takip edenler John Cusack’i yazarın 1408 isimli kısa hikayesinin uyarlamasından da hatırlayacaktır. “Cep” romanı Apple’ın iPhone’ları yayınlamasından bir yıl önce 2006’da basıldı. Türkçe baskısı yeni kapak tasarımıyla tekrar çıkan kitabın yeni baskısının kapağında da iPhone’un arayüzünde yer alan ikonları görebilirsiniz. Film 8 Temmuz‘da vizyona girecek.