reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Sleep

Stephen King efsanesi The Shining’in devamı Doctor Sleep’ten son fragman

Stephen King en ünlü hikayelerinden biri olan The Shining, Doctor Sleep ile devam ediyor. Büyük merak uyandıran film son fragmanıyla izleyici karşısına çıkıyor.

Sinemaya ilgi duyup Stanley Kubrick’in 1980’lerde çektiği The Shining’i duymayan yoktur. Stephen King’in 1977’de kaleme aldığı aynı isimli romana dayanan bu film Jack Nicholson‘ın inanılmaz performansıyla akıllara kazınmayı başardı. Fakat finalde yapılan ve kitaptan tamamen bağımsız olan değişiklik Stephen King’i hiç memnun etmemişti. Ardından The Shining’in hikayesi King’in 2013’te yazdığı Doctor Sleep ile devam etti. Elbette bu hikayenin beyaz perdenin yolunu tutması da uzun sürmedi. Her ne kadar Stephen King, Stanley Kubrick’in versiyonundan memnun olmasa da, Doctor Sleep bu filmin devamı olarak karşımıza çıkıyor.

Stephen King efsanesi devam ediyor

Yetişkin Danny Torrance karakterine hayat veren isim Ewan McGregor oluyor. Ona Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Cliff Curtis, Zahn McClarnon ve Bruce Greenwood gibi isimler eşlik ediyor. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Mike Flanagan üstleniyor. Filmden paylaşılan özete bakılırsa artık yetişkin olan Dan Torrence, kendisine benzer yeteneklere sahip olan ufak bir kız çocuğuyla karşılaşıyor. The True Knot tarikatı bu gibi yetenekli çocukların gücünü ölümsüz kalmak için kullanıyor. Danny Torrence ise bu kızı korumak için elinden geleni yapıyor.

Overlook Oteli’ne geri dönmemize vesile olacak Doctor Sleep filmi 8 Kasım’da vizyona girecek. Paylaşılan son fragmanı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.