reklamı kapat

POPÜLER

doctor strange 2

Marvel hayranlarının Doctor Strange 2 beklentisi

Marvel stüdyoları yakın gelecekte Doctor Strange 2 filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Benedict Cumberbatch’in rol alacağı bu filmden hayranların önemli bir beklentisi var.

Bildiğiniz gibi Doctor Strange, Marvel Sinematik Evreni’nde önemli bir rol üstlendi. Avengers Infinity War filminde kahramanlarımızın Thanos’a karşı kazanmayı başardığı tek gerçekliği buldu ve bu gerçeklikte kalmaları için mücadele etti. Iron Man’in hayatta kalmasına ve evrenin iyiliği için kendini feda etmesine vesile oldu. Marvel Sinemati Evreni’nin dördüncü fazında da kendi solo filmiyle karşımıza çıkacak. İkinci filminin adının Doctor Strange in the Multiverse of Madness olacağını zaten biliyoruz. Hatta ona Scarlet Witch’e hayat veren Elizabeth Olsen eşlik edecek. Marvel izleyicilerinin Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden aslında oldukça temel bir beklentisi var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel sevenlerin Doctor Strange 2 isteği

Stephen Strange, Marvel çizgi romanlarında bilinen bir karakter olmasına rağmen ilk solo filminde Iron Man ile çok fazla benzerliği oluşuyla dikkat çekmişti. Doctor Strange’in süper kahramanlığa yaklaşımı, karakter olarak yapısı hatta sakalları bile Tony Stark’a benzetildi. Bu benzerlikler ilerleyen zamanlarda az da olsa devam etti. Avengers Endgame’de Tony Stark’ın kendini feda etmesinin ardından MCU’nun yeni Iron Man’i Doctor Strange olabilir. Hayranlar da tam olarak bunu istemiyor. Benzerliklerin giderek azalmasını ve Doctor Strange’in benzerliklerden bağımsız bir karakter olarak boy göstermesini istiyorlar. Benzerliklerin devam ettirilmesi özellikle Iron Man’in anısına saygısızlık olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı