reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange 2

Marvel stüdyolarının Doctor Strange 2 çıkmazı

Geçtiğimiz günlerde Doctor Strange 2 filminin yönetmeninin ayrılık kararı aldığını ve filmin geleceğinin belirsiz olduğunu öğrendik. Bu durumla birlikte Marvel büyük bir çıkmaza girmiş oldu.

Asıl ismi Doctor Strange in the Multiverse of Madness olan filmin Marvel Sinematik Evreni için önemi büyük. Scarlet Witch’in de yer alacağı bu yapımla birlikte MCU’da çoklu evren dönemine geçiş tamamlanmış olacak diye düşünüyoruz. Bu sebeple serinin ikinci filmi büyük bir merakla bekleniyordu. Kamera arkasında ise ilk filmi de yöneten Scott Derrickson yer alacaktı. Fakat geçtiğimiz günlerde Scott Derrickson’ın ayrılık kararı aldığı ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkmasının ardından yönetmen şu açıklamayı yapmıştı: “Marvel ile ortaklaşa verdiğimiz karar sonucu, yaratıcı süreçteki fikir ayrılıkları sebebiyle yollarımızı ayırıyoruz. İş birliğimiz için minnettarım ve yapımın baş yapımcısı olarak kalmaya devam edeceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük Doctor Strange 2 problemi

Ardından Marvel stüdyolarının ve yönetmenin filme dair farklı görüşleri olduğu anlaşıldı. Scott Derrickson konusu sebebiyle Doctor Strange 2’yi bir korku filmi gibi ele almak istiyordu. Marvel stüdyolarının da bu duruma karşı çıktığı anlaşılıyor. Bunun yanında yönetmenin belirlenen vizyon tarihinden de memnun olmadığı ifade ediliyor. Scott Derrickson daha önce “Stüdyoların belirlediği vizyon tarihleri sanatın en büyük düşmanı” sözlerini sarf etmişti.

Yaşanan bu ayrılıktan sonra Marvel stüdyolarını zorlu bir süreç bekliyor. Ya hızlı bir şekilde yeni bir yönetmen bulunacak ve belirlenen vizyon sürdürülecek. Böylece açıklanan tarihte filmin vizyona girmesi mümkün olacak. Ya da gösterim tarihi ertelenecek ve proje için en ideal ismi bulma arayışına yeterli zaman ayrılacak. Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin MCU‘daki önemini düşününce stüdyonun bu çıkmazı nasıl çözeceği büyük merak konusu.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı