reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange 2 filmine Rick and Morty takviyesi

Doctor Strange 2 filmine Rick and Morty takviyesi

Doctor Strange in the Multiverse of Madness ya da kısaca Doctor Strange 2, senaryoyu çözebilmek için Rick and Morty ekibinden takviye alıyor.

Tam adı Doctor Strange in the Multiverse of Madness olan Doctor Strange 2, ilk duyurunun ardından ciddi değişimler geçiriyor. Başta korku, gerilim odaklı bir film olarak duyurulan yapım yönetmeni Scott Derrickson ile yollarını ayırmıştı. Şimdilerde filmin yönetmenliğini Sam Raimi’nin üstlenmesi bekleniyor. Ancak asıl ilginç değişik yönetmen koltuğunda değil senaryo tarafında gerçekleşiyor. Loki serisinin baş yazarı ve Rick and Morty dizisinin yazarlarından Michael Waldron filmin senaryosunu “toparlamak” için ekibe dahil oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doctor Strange 2, yönünü mü değiştiriyor?

Bildiğiniz gibi Marvel dizileri Loki ve WandaVision’ın sonunda Doctor Strange 2’ye bağlanması bekleniyor. Loki dizisinin yazarının projede yer alması daha akıcı bir geçişin habercisi olabilir. Waldron’un Rick and Morty geçmişi ise gelecek filmin “espri” tonuna dair ipuçları taşıyor. Şimdilik filmin nasıl bir düzen sunacağı ise belirsiz gibi. Hala korku temasıyla ilerlenip ilerlenmeyeceği bilinmiyor. Belki gerilim dozu biraz daha düşürülmüş, daha herkese hitap eden bir noktaya çekilmiş bir yapımla karşılaşabiliriz.

Filmin vizyon tarihi içinse önümüzde hala vakit var. Aralık ayında WandaVision’a daha sonra 2021’in ilk yarısında da Loki dizisine kavuşacağız. Loki sonrası 7 Mayıs 2021 tarihinde de Doctor Strange in the Multiverse of Madness vizyondaki yerini alacak. Loki’nin de bu sebeple Şubat/Mart 2021 gibi yayınlanması bekleniyor. Disney+’ın dizileri haftalık olarak yayınladığını da kaydedelim. Şimdiden film üzerinde büyük bir heyecan dalgası oluşmuşken bizi çoklu evrenlere atacak olan bu yapım için dizilerden sonra sabırsızlığın daha fazla artacağını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Disney+’ın Marvel dizilerinden ilk video!