reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden kötü haber

Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi yıla can sıkıcı bir haberle başladı. Sorunun kaynağı yaratıcı süreçteki “fikir ayrılıkları”.

Advertisement

Marvel Sinematik Evreni’nin 4. fazı için en önemli projelerden biri Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi. Disney+ dizilerinden WandaVision’ın ve net olmasa da muhtelemelen Loki’nin dönüp dolaşarak bağlanması beklenen noktalardan biri de bu film. Ancak görünen o ki filmin yaratıcı süreciyle ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Hatta o kadar ciddi ki film yönetmenini kaybetmiş durumda. Filmin yönetmeni Scott Derrickson, filmden çekildi. Mayıs ayında çekimlerinin başlaması planlanan yapım için kısa sürede yeni bir yönetmen bulunması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doctor Strange in the Multiverse of Madness için şimdilik erteleme görünmüyor

Derrickson, resmi Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı paylaşıyor: “Marvel ile ortaklaşa verdiğimiz karar sonucu, yaratıcı süreçteki fikir ayrılıkları sebebiyle yollarımızı ayırıyoruz. İş birliğimiz için minnettarım ve yapımın baş yapımcısı olarak kalmaya devam edeceğim.

Derrickson’ın boşalttığı yönetmen koltuğuna ise kimin oturacağı hayli merak ediliyor. Yaratıcı süreçteki fikir ayrılıklarının ise “korku” ögeleri olabileceği kaydediliyor. Film ilk duyurulduğunda Marvel’ın “ilk korku filmi” etiketiyle izleyicilerle buluşmuştu. Görünen o ki Derrickson’ın aklındaki gerilim yapısı stüdyo ile örtüşmüyor. Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmi 7 Mayıs 2021‘de vizyondaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Birds of Prey yeni fragmanıyla aksiyonu “ısıtıyor”