reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange 2

Marvel’ın aldığı büyük Doctor Strange 2 riski

Marvel stüdyoları önümüzdeki yıllarda Doctor Strange 2 filmiyle karşımıza çıkacak. Fakat bu yapımın başarılı olmasını zorlaştıracak ufak bir detay olduğu ortaya çıktı.

Tam ismi Doctor Strange in the Multiverse of Madness olan yapım son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise yönetmen Scott Derrickson‘ın ayrılık kararı alması. İlk filmi yöneten Derrickson’ın Marvel ile yaşanan fikir ayrılıkları sebebiyle Doctor Strange 2’yi yönetmekten vazgeçtiği açıklandı. O zamandan beri projenin geleceği belirsiz. Normalde bu filmin 5 Mayıs 2021‘de yayınlanacağı açıklamıştı. Scott Derrickson’ın ayrılığından sonra filmin bu tarihe yetiştirilmesi mümkün olacak mı, bilmiyoruz. Fakat ayrılık kararının arkasındaki neden ortaya çıkmış olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doctor Strange 2 riski

Screen Rant sitesinin haberine göre filmde normal solo projelere nazaran çok daha fazla karakter yer alıyor. Film filmin finalinden sonra Baron Mordo‘nun hikayesini devam ettirmek gerekiyor. Bunun yanında daha önce yapılan açıklamalar sebebiyle filmde Scarlet Witch‘i göreceğimizi biliyoruz. Son söylentiler filmde Brother Voodoo‘nun ve Young Avengers üyelerinden America Chavez‘in tanıtılacağına işaret ediyor. Filmin kötüsünün de Nightmare olduğunu biliyoruz. Bu da filmin tahmin ettiğimizden çok karaktere yer vereceğini gösteriyor. Artan karakter sayısı ise tutarlı bir hikaye anlatmayı fazlasıyla zorlaştırıyor. Marvel’ın bu noktada hem çoklu evrenin kapılarını açıp hem de bir sürü karakteri filme eklemek istiyor olması büyük bir risk olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı