reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesi için netleşen 12 GB RAM detayı

Üç farklı ana modelden oluşan Samsung Galaxy S20 ailesi, RAM konusunda kullanıcılarını kesinlikle üzmeyecek ve bir standart oturtacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modelleri ortak olarak artık netleştiği üzere en az tam 12 GB RAM ile geliyor. Ortaya çıkan performans testlerine bakılırsa bu yıl 8 GB RAM kullanmayacak teknoloji devi, Galaxy S20 ultra içinse tam 16 GB RAM seviyesi çıkış yapacak deniyor. Xiaomi’nin yeni oyun telefonu Black Shark 3‘ün de 16 GB RAM ile gelmesi bekleniyor ancak başlangıcı Ultra yapacak gibi görünüyor. Telefonlarda bu kadar yüksek RAM’e henüz tam olarak ihtiyaç bulunmuyor. Özellikle de normal kullanıcılar için. Ancak yine de geleceğe yönelik 12 GB RAM sevindiriyor. Kişilerin güçlü Snapdragon 865 işlemcinin de etkisiyle bu yeni amiral gemilerini iki yıl çok rahat şekilde kullanabileceği görülüyor. Mevcut donanımlarda üç yıl bile mümkün duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 ailesi ortak olarak 120 Hz ekran ile geliyor

Ancak burada bazılarını üzen bir detay bulunuyor. Ice Universe‘e göre Galaxy S20 ailesinin 120 Hz yenileme hızı sadece FHD çözünürlükte kullanılabilecek. WQHD yani en yüksek çözünürlükte ise sadece 60 Hz kullanılabilecek. Yani en yüksek kalitede aşırı akıcı bir deneyim elde edilemeyecek. Bu daha önce de söylediğimiz gibi biraz kötü görünüyor ancak yine de 120 Hz’in geliyor olması kullanıcıları fazlasıyla sevindiriyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in yeni klavye modeli