reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange 2

Scarlet Witch odaklı Doctor Strange 2 teorisi

Marvel stüdyolarının duyurduğu Doctor Strange 2 filminde Scarlet Witch’in de yer alacak olması hayranların enteresan teoriler geliştirmesine vesile oldu.

Hatırlarsanız San Diego Comic Con’da yakın gelecekte seyredeceğimiz Marvel filmleri duyurulmuştu. Bunlardan biri de büyük heyecan uyandıran Doctor Strange in the Multiverse of Madness oldu. Yönetmenliğini ilk filmin de kamera arkasına geçen Scott Derrickson üstlenecek. Başrolde bir kez daha Benedict Cumberbatch’i göreceğiz. Ona Marvel dünyasında Scarlet Witch karakterine hayat veren Elizabeth Olsen eşlik edecek. Hatta bu projenin Disney+ için hazırlanan WandaVision dizisiyle doğrudan bağlantısı olacağı söyleniyor. Fakat bunun dışında Doctor Strange 2 hakkında net bir fikrimiz yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scarlet Witch Doctor Strange 2 filminin kötüsü olabilir mi?

Marvel hayranlarının teorisi ise Scarlet Witch etrafında şekilleniyor. Marvel Sinematik Evreni’nde çoklu evren dönemini başlatacağı düşünülen filmin kötüsü Wanda Maximoff olabilir. Bu teorinin temeli ise şimdiye kadar okuyucuların karşısına çıkan Marvel çizgi romanlarına dayanıyor. Scarlet Witch genel olarak pek çok problem yaşayan bir karakter olmasıyla öne çıkıyor. Çok güçlü ancak bu gücü kontrol etme konusunda her şeye hakim değil. “No more mutants” diyerek Marvel dünyasından mutantları silecek kadar güçlü. Dolayısıyla WandaVision dizisinde yaşanacak olumsuz bir gelişmenin Scarlet Witch’in dengesini bozacağı, onun duygusal hareket etmesiyle Marvel dünyasında dengelerin bozulacağı düşünülüyor. Bu doğrultuda Doctor Strange 2 filminde kahramanımızın alt etmeye çalışacağı ya da en azından yanlış yaptığına ikna etmeye çabalayacağı isim Scarlet Witch olabilir. Bu da Marvel hayranlarını heyecanlandıran bir ihtimal olarak öne çıkıyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı