reklamı kapat

POPÜLER

Huawei akıllı televizyon

HarmonyOS’lu Huawei akıllı televizyon için önemli ilk adım atıldı!

HarmonyOS‘lu Huawei akıllı televizyon modeli için rezervasyonlar beklenenden daha erken başladı. Burada modelin daha önce tahmin edilen tanıtım tarihi de netleşti.

Resmi olarak açıklandığı kadarıyla Huawei akıllı televizyon modeli ile 19 Eylül tarihinde tanışıyoruz. Beklendiği gibi Mate 30 ailesi ve Watch GT 2 yanında tanıtılacak televizyon için Çin merkezli Jingdong üzerinde satış rezervasyonları bile alınmaya başlandı. Firmanın kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi üzerine kurulan televizyon, söylendiği kadarıyla 55 inç, 65 inç ve 75 inç boyutlarında tasarlanmış. Burada OLED değil LCD panel kullanan televizyonlar, bünyelerinde bir pop-up yani gövdeye gizlenen motorlu kamera sistemi kullanıyor. Bu çiftli mercekli sistem gizlenebilir yapısıyla gizlilik / mahremiyet için gerçekten güzel görünüyor. Huawei’nin tüm akıllı ürünleri için bir “kontrol merkezi” görevini görecek denilen akıllı televizyon, birçok yapay zeka teknolojisi taşıyacak ve büyük ihtimalle 5G destekli bir versiyona da sahip olacak. İnce çerçeveli şık bir tasarımın beklendiği Huawei televizyon modeli, güçlü bir yerleşik ses sistemi taşıyacak da deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS işletim sistemli akıllı televizyon merak uyandırıyor

Global olarak Huawei’nin güçlü olduğu her pazara geleceği aktarılan televizyon, bu açıdan Türkiye’ye de gelebilir izlenimi oluşturuyor. HarmonyOS’lu ilk televizyon modellerini Honor üstünden karşımıza çıkaran firma, bu alanda da oldukça iddialı görünüyor ve başarılı olacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Mate 30 ailesi için paylaşılan video