reklamı kapat

POPÜLER

Honor Honor Smart Screen and Smart Screen PRO akıllı televizyon
Honor Honor Smart Screen and Smart Screen PRO akıllı televizyon
Honor Honor Smart Screen and Smart Screen PRO akıllı televizyon
Honor Honor Smart Screen and Smart Screen PRO akıllı televizyon

Karşınızda HarmonyOS’lu akıllı televizyonlar: Honor Vision TV ve Vision TV Pro

Huawei alt markası Honor, kısa süre önce HarmonyOS‘lu akıllı televizyon modelleri Vision TV ve Vision TV Pro‘yu tanıttı.

Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılan Huawei işletim sistemi HarmonyOS, ilk olarak Honor imzalı akıllı televizyon modelleri Vision TV ve Vision TV Pro içerisinde kendisine yer buldu. Detaylarına aşağıdaki haberde yer verdiğimiz işletim sistemi, her iki modeli de oldukça yetenekli hale getiriyor. Honor’un ilk akıllı televizyonları Vision TV ve Vision TV Proortak olarak 55 inç 4K HDR ekran üstüne kuruluyor. Geniş bir görüş açısı sunan televizyonlar, bünyelerinde farklı türlere özel birçok izleme modu taşıyor. Çerçevesiz yapı sayesinde çok şık görünen modeller, sadece 6.9 mm kalınlığa sahip. HarmonyOS temelli Magic Link teknolojisiyle telefonlarla geniş bağlantı yeteneği sunan akıllı televizyon modelleri, güçlerini yeni geliştirilen Kirin serisinden bağımsız 28 nm Honghu 818 işlemciden ve 2 GB RAM’den alıyor. Yerleşik GPU (Mali-G51) birimine sahip bu işlemci, 8K’ya kadar destek veriyor ve 7’den fazla teknoloji ile üst seviye görüntü kalitesi ve akıcılık getiriyor. “Histen” üzerinden üst düzey ses performansı vadeden televizyonlar, burada özel ses optimizasyon algoritmaları taşıyor ve bozulma olmadan sinema düzeyinde ses deneyimi yaşatabiliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı televizyon modelleri Honor Vision TV ve Vision TV Prooldukça gelişmiş ürünler

Normal modele 4 x 10W, Pro modele ise 6 x 10W hoparlör sistemi koyan firma, Pro modeli 16 GB yerine 32 GB dahili depolama ve özellikle yerleşik kamera sistemiyle öne çıkarıyor. Bu kamera motorlu “Pop-Up” yapıda ve kullanılmadığı zaman gövdeye gizleniyor. Bu gizlilik için gerçekten çok güzel görünüyor. Bu kameranın merkezine yapay zeka destekli bir işlemci koyan firma, böylelikle yüz tanıma yapabiliyor ve görüntü kalitesini ciddi düzeyde artırabiliyor. Türkiye’de çok yüksek ihtimalle satılmayacak televizyonların başlangıç fiyatı 538 dolar seviyesinde. Pro model ise 680 dolara satılıyor. Bu arada Huawei’den de akıllı en az 3 tane televizyon modeli bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 10